Skrzyżowanie dróg asfaltowej i tłuczniowej - kolizja

Re: skrzyżowanie dróg asfaltowej i tłuczniowej - kolizja

14 Wrz 2016, 09:15

Witam jestem nowa na forum i skorzystam z okazji i wszystkich pozdrawiam :wink: -temat widzę był dawno ale dla mnie jak nowy . Szukałam właśnie takiego tematu-i choć do żadnej kolizji nie doszło(jeszcze),również mam mały problem.Mieszkam na wsi - od drogi głównej (szosy)do wsi jest asfalt ok.2km skręcający we wsi w lewo..mieszkam na zakręcie-w tym miejscu jest druga droga prowadząca w prawo-była to droga piaszczysta i trudna do przejechania,prowadząca również do szosy.Obecnie poszerzona i utwardzona(miał być położony asfalt ale wszystko ucichło) dodam że jest to droga gminna...więc aby moja wypowiedź była bardziej przejrzysta ta droga gminna łączy się z asfaltem prawie w linii prostej i są tacy co nie zwracają uwagi na zakręt,że może ktoś z niego wyjechać :o (znaków brak)Niedawno zdawałam prawo jazdy -i nauczono mnie: ,, że wjeżdżając z drogi gruntowej na drogę twardą, kierujący włącza się do ruchu. W takim przypadku musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom znajdującym się na drodze twardej. W takich przypadkach nie obowiązuje zasada prawej ręki."
Wioleta
Obserwowany

Prawo jazdy od: 27 12 2015
Auto: Citroen Berlingo

Re: skrzyżowanie dróg asfaltowej i tłuczniowej - kolizja

14 Wrz 2016, 20:18

A co na ten temat mówią znaki drogowe :?: Czy to w ogóle jest skrzyżowanie :?: Bo jeżeli nie, to jest tak jak piszesz- jadący tą drogą włącza się do ruchu.
yeti65
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: mitsubishi lancer X
Silnik: 1,6mivec 117KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Złote Gwiazdy Magazynu Złote Gwiazdy Magazynu "Wheels" dla Mitsubishi ASX i Pajero
    Crossover Mitsubishi ASX i SUV Mitsubishi Pajero otrzymały najwyższe wyróżnienia – Złote Gwiazdy - w plebiscycie corocznie organizowanym przez prestiżowy australijski magazyn "Wheels". Otrzymując najwyższe noty ...
    Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • EMS Brussels
      Quady
      Targi AutoSalon i AutoSerwis
      Volkswagen Polo