Skup pojazdów, co myślicie o biznesie tego typu?

Skup pojazdów, co myślicie o biznesie tego typu?

28 Lip 2015, 19:49

Coraz więcej tego widzę u mnie w mieście i zastanawiałem się, czy takie coś jest opłacalne.
Firmy te skupują auta używane, czasem powypadkowe(ja raczej nie chciałbym), poniżej wartości rynkowej.
Przykładowo, jeśli nasze auto kosztuje 20 tysięcy, oni płacą od ręki 10 tysięcy w godzinę. Teoretycznie, nie ma ludzi, którzy zrobiliby tak głupią rzecz, jednakże lombardy, chwilówki czy inne drobne pożyczki mają się dobrze, ludzie biorą 4000zł pożyczki, a spłacają 4x tyle. Jeśli tyle się tego otwiera, jak widać popyt jest.
Nie wygląda mi to na twardą lichwę, raczej taki typ biznesu "bez serca" ;)
ramzixp
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Skup pojazdów, co myślicie o biznesie tego typu?

30 Lip 2015, 10:03

Wydaje mi się, że jak najbardziej. Coraz więcej widzę napisów przy drodze: skup aut za gotówkę. Wrocław np jest bardzo dużym miastem i tych miejsc jest analogicznie dużo. Więc coś w tym musi być ;)
piotrekmus
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 02 2004
Auto: audi tt
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Fiat Tipo - kompaktowy sedan Fiat Tipo - kompaktowy sedan
    Fiat TIPO to całkowicie nowy, czterodrzwiowy samochód, stworzony od samego początku jako trójbryłowy sedan, zgodnie z koncepcją "Born to be Sedan ", co pozwoliło wydobyć zrównoważone kształty włoskiego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód