Skuter

27 Lis 2009, 11:12

Witam all - dziś chciałbym Was poprosić o pomoc w wyborze skutera do 2 tys. chyba że było by coś naprawdę warte większej kasy :P mój najmłodszy brat bardzo chciałbym skuter - kompletnie się na tym nie znam a chciałbym kupić coś na czym trochę pojeździ .... będzie to pierwszy jego skuter w życiu. chciałbym aby był możliwie bezawaryjny ;-)
myślałem nad czymś takim : [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Proszę również o porady na co zwracać uwagę, jakie rozwiązania są lepsze itd. itp.


p.s do adminów przepraszam, nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat .
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

27 Lis 2009, 11:50

Może być takie coś co podałeś... wygląda mi to na chińczyka (to nie wygląda na TGB) ale możesz mu go kupić ze względu na to że to dwusuw a dwusuwy chińskie nie psują się tak jak chińskie 4T które stanowczo odradzam. No i części do dwusuwa kosztują grosze)...

Pozdrawiam
KTM_Motorist
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: sierakowice

27 Lis 2009, 12:07

Chiński jak to chiński... Nie jest to najlepszy wybór bo 10 000 KM i skuter potrzebuje generalego remnotu o ile się opłaca go robić... Na ale jeśli dysponujesz taką kasą to dobre rozwiązanie
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

27 Lis 2009, 13:49

a czy polecalibyście jakąś może używkę ? jeśli tak to jakie firmy ? na co zwracać uwagę ? pewnie 99,9 % mają cofnięte liczniki jak nie 100%:P
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

27 Lis 2009, 15:21

Daro20VT napisał(a):Nie jest to najlepszy wybór bo 10 000 KM i skuter potrzebuje generalego remnotu

hahaha ale teraz dowaliłeś kawał :) zeby on 5 tysi wytrzymał :)
to jest chinol kingway coliber to ten sam moto tylko inna naklejka :)

weź kup coś firmowego yamaha, honda, peugot byle nie chinol

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]
Toretto
 

27 Lis 2009, 15:32

Kumpel ma od nowosci Keeway Matrix,rocznik bodajze 2007r jak sie nie myle,co ten skuter z nim juz przeszedl to sie opisac nieda,nawet jeden powazny wypadek nim mial,zrobil go i skuterek do dzisiaj smiga jak nie jeden,ja osobiscie tego moge Ci polecic,sam na nim smigalem nieraz i musze przyznac ze zajebiscie sie jezdzi
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi Pajero Dakar
    Mitsubishi Pajero 2012 DAKAR otrzymał turbodoładowaną, 200-konną jednostkę napędową o pojemności 3,2 litra, spełniającą normy EURO5 z zamkniętym filtrem cząstek stałych DPF w standardzie. Dzięki zmodernizowanej jednostce ...

27 Lis 2009, 20:19

też bym proponował kupno jakiegoś sprawdzonego używanego sprzętu... typu yamaha, honda, peugeot, gilera
KTM_Motorist
Nowicjusz
 
Posty: 15
Miejscowość: sierakowice

27 Lis 2009, 20:52

problem w tym, brat nie ma prawka - musi to być skuter na który dozwolone jest poruszanie się po drogach bez prawa jazdy.
Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
adam-and1
Aktywny
 
Posty: 479
Miejscowość: Katowice
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: szukam igły ;-)
Paliwo: Benzyna

27 Lis 2009, 20:56

No ale to wszystko 50cm to tylko karta potrzeba i może latać... Z tym że sprowadzenie wiąże się z większymi kosztami na to też trzeba brać poprawkę :wink:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

27 Lis 2009, 21:56

Jak ma 18 skonczone to moze na dowod smigac
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Lis 2009, 00:12

Posiadam pewną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie skuterów, także chętnie się wypowiem.
Sam miałem już 4 skutery. Aktualnie mam Kymco Super 9, szczerze polecam, jest lepszy nawet od Yamahy i Peugeota, które miałem wcześniej. Niestety, nie dasz rady kupić dobrego Kymco za 2000 zł.
Zapewniam, że markowe skutery, które mają po 4-5 lat będą lepszym wyborem od wszelkiego rodzaju chińskich skuterów kupowanych w sklepach RTV&AGD.
Kwota, którą masz zamiar przeznaczyć jest mała, wiadomo, że gdybyś dołożył coś do tego kupiłbyś lepszy sprzęt. Ale do 2000 zł proponowałbym:

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


To kilka przykładów, pewnie znalazłoby się tego więcej.
Pozdrawiam.
bartek_0505
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Poznań