Skutki starego gazu w butli lpg

01 Wrz 2016, 20:04

Witam, mam pytanie odnosnie starego gazu w butli, chodzi o to ze kupilem samochod w ktorym ok roku nie dzialala instalacja a gaz w butli byl, gazu byla pelna butla, a wszytko co moglem zrobic zeby urochomic ta instalacje juz zrobilem. Przeszukalem juz wszytko i nigdzie nie znalazlem nic o starym gazie, a moze ktos z Was bedzie posiadal taka wiedze i bedzie sie chcial nia podzielic :D
Dany84
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 05 2003
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

01 Wrz 2016, 20:14

Ja kiedyś jakieś 1,5 roku jeździłem na benzynie mając zatankowany LPG (dojeżdżałem jakieś 2 km dziennie do pracy i nie chciało mi się wymieniać reduktora) i po tym czasie zrobiłem LPG, odkręciłem butlę, wyregulowałem i jeździł bardzo dobrze (dodatkowo byłem na analizie spalin i też wszystko było w normie).
krzysxx
Nowicjusz
 
Posty: 14
Prawo jazdy: 0- 9-1993
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Megi

01 Wrz 2016, 20:22

Dziekuje za szybka odpowiedz, myslalem ze moje problemy wynikaja wlasnie ze starego gazu, a po Twojej odpowiedzi juz calkiem niewiem o co chodzi ale moze miales gaz leszej jakosci. Jezeli jeszcze ktos sie wypowie bede bardzo wdzieczny.
Dany84
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 04 05 2003
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Astra G
Silnik: Z16XE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

04 Wrz 2016, 09:57

Jeżeli gaz w butli jest, a silnik nie chce pracować na gazie ( rozumiem, że na benzynie pracuje bezproblemowo ) to nalezy sprawdzić, czy centralka LPG ma zasilanie ( czy się świecą diody sygnalizacyjne pracy na LPG i Pb oraz poziom gazu w zbiorniku. Jeżeli tak, to nalezy sprawdzić, czy zasilanie przełącza się na LPG i wtedy silnik gaśnie, czy wogóle zasilanie się nie chce przełączyć na LPG. Jeżeli się przełącza i silnik gasnie, to należy sprawdzić czy na wszystkie elektrozawory przychodzi napięcie i czy wszystkie się otwierają. Jeżeli centralka wogóle się nie przełącza to trzeba jechać do gazownika, bo może to być uszkodzony czujnik temp cieczy chłodzącej silnik ( ale nie ten od sterownika silnika, ani wskaźnika, tylko ten w instalacji LPG ) lub może być uszkodzona sama centralka. Możliwości jest wiele. A jak wspomniane diody nie świecą wogóle, to trzeba sprawdzić bezpiecznik na zasilaniu centralki LPG.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co to jest Defensive Driving?
    Amerykanin Chris Imhoff z National Safety Council jako pierwszy sformułował reguły "Defensive Driving" (DD), czyli jazdy defensywnej. Pierwszy kurs DD zorganizowano w USA w 1964 roku. Od 50 lat w krajach anglosaskich oraz ...
    Samochody elektryczne – co warto wiedzieć?
    Przyszłość motoryzacji będzie elektryczna – co do tego nikt nie ma wątpliwości. Co to oznacza w praktyce? Ile kilometrów można przejechać samochodem wyposażonym w taki napęd? Czy zadziała w deszczu? Jak zmieni ...