Słabe sprzęgło a skrzynia biegów Chvrolet-Captiva

04 Kwi 2012, 14:28

Sprzęgło w moim Chevrolecie Captiva dożywa swoich dni (93.000km). Zimą w górach nie brało zbyt dobrze, dodawałem więcej gazu przy wjazdach pod górkę i czuć było swąd. Chyba trzeba wymienić ale jeszcze dycha, więc czekam bliżej wakacji. Tylko zastanawiam się jaki jest wpływ słabego sprzęgła na skrzynie biegów. Biegi wchodzą nieźle, tylko 2 z wyczuwalnym oporem. Na 1 szybki start spod świateł właściwie niemożliwy, bo dodaje się gazu a prędkość rośnie powoli, no chyba, że delikatnie się przegazuje przed startem spod świateł. Na 5 jak się wciśnie gaz do oporu to nie idać wzrostu obrotów, auto przyspiesza powoli jak to na 5. Dodatkowo co sądzicie o regenaracji sprzęgła ? Oryginał jest za słaby i producent wstrzymywał pierwszą partię aut właśnie ze względu na sprzęgła. Dobry warsztat na Młocińskiej w Warszawie regeneruje sprzęgła i dociski z jednoczesnym wzmocnieniem - mają własne materiały i wieloletnie doświadczenie. Taka regeneracja to około 200zł przy cenie nowego sprzegła około 700zł. No i co zrobić, czy dwumas tez wymieniać ? I jeszcze jedno, jak skręcę i za zakrętem dodaję gazu, to jest takie niezbyt głośne trrrrrrrrrr, jakby jakaś zębatka przez chwilę się ślizgała. Ale to już mam od dawna i odgłos nie jest silniejszy, ani nie ma go przy przyspieszaniu w jeździe na wprost, tylko po wyprostowaniu kół po zakręcie.
conti3
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Wawa

24 Kwi 2012, 13:03

Jeżeli chcesz wymienić sprzęgło,to polecam poszukać firmy Exedy,ponieważ cena względem jakości jest bardzo dobra,zajmuje się właśnie tym na co dzień,więc wiem co piszę. NA pewno będziesz zadowolony.
Exedy24
Początkujący
 
Posty: 108
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: AUDI A4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa fabryka Audi w meksykańskim San José Chiapa
    Budując nowy zakład produkcyjny w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa, Audi jeszcze bardziej wzmacnia pnącą się w górę sprzedaż na rynku północnoamerykańskim. Położenie kamienia węgielnego w stanie ...
    Przegląd samochodu przed zimą - co warto sprawdzić?
    Okres zimowy jest trudny i nasze samochody żeby były w pełni sprawne w tym czasie to powinniśmy dokładnie przejrzeć samochód i usunąć wszystkie te usterki, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy ...