Sony CDX-GT42U Kasuje mi się pamięć stacji

Sony CDX-GT42U Kasuje mi się pamięć stacji

26 Lis 2008, 19:52

Mam problem z wymienionym w tytule postu radiem. Jeżdżę Punto II 1,2 16V. Niedawno kupiłem wspomniane radio i po samodzielnym podłączeniu nie działało ze stacyjką (grało po wyjęciu kluczyków). Zawiozłem więc to do mechanika. Ten podłączył tak, że teraz radyjko gaśnie wraz ze stacyjką i odpala się wraz z nią. Powstał jednak pewnien problem. Otóż po dłuższym postoju z wyłączoną stacyjką kasuje mi się cała pamięć zapisanych stacji radiowych. Trochę to denerwujące, bo przecież nie będę ustawiał sobie ulubionych stacji za każdym razem, gdy wsiadam do samochodu. Proszę o ewentualną pomoc, jak rozwiązać ten problem.
phil80
Nowicjusz

Re: Sony CDX-GT42U Kasuje mi się pamięć stacji

27 Lis 2008, 15:00

sprawdź czy pomarańczowy lub żółty kabel do radia z oznaczeniem "MEMORY B +" ma przez cały czas napięcie nawet po wyciągnięciu kluczyka.
karlone
Zaawansowany

Miejscowość: Śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód