Spalone/przypalone sprzęgło?

Spalone/przypalone sprzęgło?

09 Mar 2016, 11:47

Hej,
co mogło stać sie samochodowi jeżeli na zimnym silniku podczas próby wyjechania z podwórka gdzie samochód delikatnie sie zakopał za mocno mu przygazowałam?
Gdy samochód ruszył, zatrzymałam sie bo poczułam smród zgnilizny w samochodzie oraz poczułam smród na zewnątrz, wydawało mi sie że spod kół ale gdy dojechałam tam gdzie miałam, czułam zapach palonej gumy spod maski, ( NIE dymiło się ) Czy możliwe jest że spaliłam/przypaliłam sprzęgło, sprzęgło raczej nie ślizga sie, przyśpiesza tak jak i wcześniej.

samochód już ostygł a dalej czuć woń spalenizny, najbardziej wyczuwalna jest z tej czarnej części która znajduję sie miedzy swiatłami a pod znaczkiem
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 080118.jpg
karolina1994
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 12 2015
Auto: Renault Laguna II
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Spalone/przypalone sprzęgło?

12 Mar 2016, 13:33

Nic wielkiego się raczej nie stało - poprostu albo przypaliłaś sprzegło, albo opony :)
Ale jak piszesz poczułaś spaloną gume, więc to zapewne zadymiło się z opon. Czasem się zdarza - nic wielkiego.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...
    Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało! Ośmiokołowiec, bo cztery koła to za mało!
    Czy to nie przesada? Aktualne samochody koncepcyjne zasilane energią elektryczną mają po cztery koła. Eliica bo tak nazywa się ten pojazd ośmiokołowy różni się od nich diametralnie – jest duża ma 5100 mm długości, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006