Spór z ubezpieczycielem - POMOCY

17 Mar 2009, 12:57

W lipcu 2008 roku kupiłam auto z ważnym oc aż do maja 2009r. Teraz umowa się kończy a ja nie zamierzam jej przedłużać z obecnym ubezpieczycielem.

Kiedy po zakupie samochodu dowiadywałam się czy polise nalezy przepisać na mnie (była na poprzedniego właściciela) dowiedziałam się, że nie jest to konieczne, ponieważ polisa tak naprawdę jest na auto. I skoro to auto ma polisę, nie musze kupowac nowej. Co za tym idzie nikt nie pytał się o moje zniżki na OC i ewentualną rekalkulację opłat. Czyli płaciłam składki naliczone na poprzedniego właściciela z jego zniżkami itd. Dla mnie BOMBA :) W grudniu zdażyła mi się mała kolizja. Cofając oparłam się o inny samochud i złamałam mu ramkę od rejestracji. Afera nie z tej ziemi. Bo ja uszkodziłam mu silnik... Ta... Zresztą - nieważne. Była wezwana policja - dostałam mandat a panowie policjanci mieli z owego gościa dobry ubaw jak usłyszeli, ze on chciał odemnie wydębić 3000PLN!!!Mniejsza o to. Wtedy to owy ubezpieczyciel zaiteresował się mną na nowo - stwierdzając, że on o kupnie przezemnie auta nic nie wiedział i natychmiast mam wyrównac składki. w sensie dopłacić im. I to sporo :(

Teraz moje pytanie. Czy ubezpieczyciel ma prawo po takim czasie rządac odemnie zapłaty? Przecież zgłoszenie ubezpieczycielowi zmiany właściciela pojazdu należy do sprzedającego. Ja sama się z nimi wczesniej kontaktowałam telefonicznie i mówili, że do końca trwania danej polisy płacę składki takie jak zostały wyliczone. A teraz każą mi dopłacać. Więc jak to jest?
NaughtyeM
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Łódź

17 Mar 2009, 16:24

Czas na przerejestrowanie samochodu to 30 dni.Tyle też czasu masz na to,by wybrać,czy pozostajesz u ubezpieczyciela który widnieje na polisie,czy chcesz zrezygnować i zawrzeć nową umowę OC u innego.Jak pozostajesz u tego,z którym kupiłaś samochód,to w dniu przerejestrowania musisz udać się do tego ubezpieczyciela i spisać aneks do umowy,w którym będą zmienione dane samochodu(numer rejestracyjny) i dane właściciela(czyli twoje).Ubezpieczyciel oblicza różnicę w składkach i w zależności od tej różnicy,dopłacasz.Np. jeżeli poprzedni właściciel miał 60% zniżek i zapłacił np. 300 zł,a ty nie masz żadnych zniżek,a całe ubezpieczenie kosztuje np. 1000 zł,to ty dopłacasz 700 zł minus kwota którą jest różnicą miesięcy pozostałych do końca ubezpieczenia i minus np. 5% za wpłacenie w całości.Tak więc możesz dopłacić tylko 200 zł.Ale do ubezpieczyciela iść musisz.
Teraz,jak ubezpieczyciel "przy okazji" się tobą zainteresował,to oczywiście i tak musisz dopłacić tą różnicę składek.
Poprostu wprowadzono cię w błąd.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Mar 2009, 16:29

Rozumiem. CZyli dotychczasowy ubezpieczyciel wprowadził mnie w błąd. I prawdę powiedziawszy to wiele zmienia, ponieważ, gdybym wiedziała, że on wkońcu mnie zrekalkuluje w życiu nie pozostałabym u tego ubezpieczyciela. Wydaje mi się wobec tego, że może ów ubezpieczyciel specjalnie wchodzi w takie gierki. Najpierw mówi jedno, a później zmienia zdanie. To chyba lekko niesprawiedliwe. Czy jest jakiś sposób dochodzenia swoich praw i tego, że właściwie nie zmieniłam ubezpieczyciela dla tego, że dotychczasowy obiecywał nierekalkulować składki...?
NaughtyeM
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Łódź

17 Mar 2009, 16:49

Jeżeli tylko dałabyś radę udowodnic,że wprowadzono cię w błąd,to jak najbardziej nie będzie to twoja wina i możesz się nawet domagać,żeby tą różnicę składek zapłacił ten,kto cię wprowadził w błąd.No ale to musiałabyś mieć chyba nagrane na dyktafonie,albo mieć jakiegoś świadka.Wówczas mozesz najpierw negocjować z ubezpieczycielem(ale pamiętając o tym,żeby dostarczyć mu to na piśmie i nie zapomnieć wziąśc potwierdzenia,albo u Rzecznika Ubezpieczonych.Ale tak jak pisałem,musisz mieć jakiś dowód,że wprowadzono cię w błąd.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Yeti zwycięzcą w raporcie niezawodności
    SKODA Yeti okazała się najbardziej bezawaryjnym autem według raportu niezawodności GTU oraz w badaniach Which? Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego (GTU) skomponowało listę modeli, które uzyskały najlepszą ...
    Reflektory z diodami LED (2007)
    W 2007 roku epokę reflektorów z emitującymi białe światło diodami LED zapoczątkował Lexus. Jako pierwszy producent zamontował je w światłach mijania auta produkowanego na szeroką skalę, a dokładnie w swoim flagowym ...