Sportowe w przedziale 10-20tyś

01 Paź 2014, 21:10

Witam,

przymierzam się do kupna auta sportowego, bądź o mocno sportowej sylwetce. Chcę przeznaczyć 10-20tyś. Dlaczego taki przeszczał cenowy? Bo biorę pod uwagę kupno tańszego modelu i modyfikacja optyczna, mechaniczna, delikatny tuning jednym słowym bądź czegoś fajnego już na gotow (nie koniecznie po tuningu). Moje typy to:
Mitsubishi Exlipse III coupe
Toyota Celica ostatnie roczniki po lifcie
Mazda 323F (kiedyś miałem i frajda z jadzy boska, sprzedałem raz, że trafił się składak co się psuł non stop, a dwa, że rodzina się powiększyła) tu chętnie mocny tuning.

Ogólnie ma to być autko niskie, koniecznie z klimatyzacją, ABS itd. Bardzo mile widziany tempomat i climatronic. Silnik ma mieć te 120KM min. Auto będzie zgazowane dobrą instalacją LPG sekwencja firmy BRC lub coś innego bardzo dobrego w LPG.

Czy oprócz wyżej wymienionych ktoś może coś jeszcze polecić?
RoQi
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Zaandijk

01 Paź 2014, 21:27

BMW e46, Lex IS200 <--- do 20k
BMW e30, MB190, Ford Sierra <--- do 10k
Może jakaś Calibra ale bez wiochy.. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

01 Paź 2014, 22:18

Żadne z aut, które szukasz nie jest sportowe, na takie Cię z resztą nie stać.

Jak ma być bliżej sportu niż dupowozu to szukaj coś z tego co Koniu proponuje, czyli RWD i dopracowuj wyważenie/zawias/sztywność/napęd.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

02 Paź 2014, 01:28

Troche bardziej opływowy profil i spoiler nie czynią auta sportowego :wink:

[link do oferty na Olx wygasł]
tu masz auto sportowe, a przecież takiego nie szukasz. Szukasz po prostu auta, które nie będzie śmiertelnie nudne w prowadzeniu i z wyglądu.

Stałem przed identycznym wyborem niedawno, tyle że szukałem auta nietuzinkowego, więc BMW i Audi skreśliłem z miejsca :)

Do puli dorzucam mojego świeżego Hundka Coupe RD2 z awatara. Hondę Prelude, Accorda 6 Coupe, Peugeota 406 Coupe ale z silnikiem 3.0, bo 2.0 przymuli tę masę, chyba że seta w nieco ponad 10s Ci nie przeszkadza. Mitsubishi Gallant. Ewentualnie Hondę Civic 6/7 Coupe i MG ZS.
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 117
Auto: E46, CX-7
Silnik: M54, 2.3 Tubo DISI
Paliwo: Benzyna