Sprowadzanie Lawetą samochodu z Niemiec

Sprowadzanie Lawetą samochodu z Niemiec

12 Wrz 2015, 17:07

Witam,
chciałbym sprowadzić samochód osobowy z Niemiec tj. Berlina. Czy jest jakaś firma albo prywatna osoba, która sprowadza samochody do Polski ? Chodzi mi dokładniej o takie coś, że ktoś ma wolne miejsce na lawecie ( takiej powyżej 2 samochodów).
Bo taka zwykła laweta to koszt 1-2 zł za km.
Więc np. 400 km jest z Berlina do jakiejś miejscowość w Polsce.
To trzeba zapłacić 400-800 zł ?
i czy w drugą stronę też jest liczone ( laweta powrotna ) To byłoby 800-1600 zł ?
Pozdrawiam :)
SWWBE
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Sprowadzanie Lawetą samochodu z Niemiec

12 Wrz 2015, 17:22

Znalazłem stronę, na której można znaleźć przewoźnika i się ogłosić Click Trans.
I cena przewozu z Niemiec do Polski np. około 400 km to jest 800 zł :ok:
Pozdrawiam :)
SWWBE
Nowicjusz

Auto: Nie mam

16 Wrz 2015, 20:50

Moim zdaniem w drugą stronę również byłoby to wszystko liczone chociaż co do tego nie dałbym sobie ręki uciąć. Musiałbym się chyba spytać mojego kumpla jeszcze z zawodówki, który pracuję w tym zakładzie holowania i on mi wszystko na pewno wytłumaczy. Powiedział mi kiedyś, że teraz się zakończył taki okres kiedy Polacy często sprowadzali samochody z Niemiec..Tak w zimie mniej ściągają. Pełny taki okres sprowadzania samochodów na pewno zaczyna się jak się robi jakoś już cieplej czyli od maja do mniej więcej początku sierpnia lub połowy sierpnia :)
verkuus
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 25 04 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Opel Astra G

06 Lis 2015, 12:45

Cennik hol-man.pl ma ciekawe ceny i za holowanie laweta z zagranicy jest od 1,3/km. Może warto się z nimi skontaktować?

Holowanie auta osobowego na terenie miasta:
80-250 ZŁ
Holowanie auta dostawczego na terenie miasta:
100-280 ZŁ
Holowanie auta osobowego w trasie:
OD 1,5 ZŁ ZA 1 KILOMETR
Holowanie auta dostawczego w trasie:
OD 1,6 ZŁ ZA 1 KILOMETR
Holowanie auta z zagranicy:
OD 1,3 ZŁ ZA 1 KILOMETR
verkuus
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 25 04 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: Opel Astra G

27 Wrz 2016, 12:07

Sprowadzaniem samochodów z Niemiec zajmuje się firma Rapid-Car ja osobiście polecam, bardzo solidni.
loka
Obserwowany

Auto: audi a3

09 Paź 2016, 11:46

Ja ze swojej strony mogę polecić jedną z firm w Gdańsku.
Wypożyczałem od nich autolawetę do Niemiec - Repsol-Car. Wiem, że są w stanie sprwadzić auto z Niemiec, dlatego myślę, że warto się do nich odezwać :)
nikoss
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 02 2008
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Skoda Octavia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu
    Zimą, parkując auto na zewnątrz, musimy liczyć się z tym, że zastaniemy nasz samochód pokryty śniegiem czy nawet lodem. Aby poradzić sobie z tymi niespodziankami i odpowiednio przygotować samochód do jazdy potrzebujemy ...
    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Sharan, wnętrze
      VW TOURAN CZARNY MAT
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Ford Focus II, Bestia
      Wyścigi na motorach na 1-8 mili