Sprowadzanie samochodu z Niemiec

08 Gru 2010, 15:33

Jeszcze nie mam auta, ale już od bardzo dawna myślę o zakupie jakiegoś używanego. Na forum Favore znalazłam wątek


Sprowadzanie samochodu z Niemiec procedura, formalności


Czy warto sprowadzać auto z Niemiec, czy może lepiej pójść do jakiegoś komisu. Wolę kupić auto, które zostało legalnie sprzedane przez byłego prawowitego właściciela niż później mieć masę kłopotów. Chociaż te komisy to też spore ryzyko. :sad:
kolega
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Wrocław

08 Gru 2010, 15:38

kolega napisał(a):Jeszcze nie mam auta, ale już od bardzo dawna myślę o zakupie jakiegoś używanego. Na forum Favore znalazłam wątek


Sprowadzanie samochodu z Niemiec procedura, formalności


Czy warto sprowadzać auto z Niemiec, czy może lepiej pójść do jakiegoś komisu. Wolę kupić auto, które zostało legalnie sprzedane przez byłego prawowitego właściciela niż później mieć masę kłopotów. Chociaż te komisy to też spore ryzyko. :sad:

najlepiej od prywatnego sprzedawcy... w komisach to loteria, ale ceny nizsze niz w niemczech, francji :lol: jakim sposobem? nie wiem, ale nietrudno sie domyslic :cool:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

08 Gru 2010, 16:45

Dokładnie a najlepiej od znajomego..... niekiedy warto zaryzykować bo czasem z Niemiec zdarzają sie sprowadzone niezłe auta.... ale warto dokladnie sprawdzić przed zakupem noi sprowadzone maja jeden duży plus ze jezdzily po dobrych drogach a nie polskiech dziurach...
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

08 Gru 2010, 17:25

nitro napisał(a):Dokładnie a najlepiej od znajomego..... niekiedy warto zaryzykować bo czasem z Niemiec zdarzają sie sprowadzone niezłe auta.... ale warto dokladnie sprawdzić przed zakupem noi sprowadzone maja jeden duży plus ze jezdzily po dobrych drogach a nie polskiech dziurach...

tyle ze te ktore sa w db stanie i malym przebiegiem sa drogie. ale warto :smile: glownie dlatego ze w niemczech mamy najlepsze drogi, Niemcy z reguly nie oszczedzaja na eksploatacji autka i dbaja o nie, czego o francuzach nie mozna powiedziec :roll:
Auta z Niemiec sa warte swojej ceny, ale w Polsce teraz niesprzedawalne. przyklad:
moj znajomy mieszka w Niemczech i mowi ze sprzedaje swojego Passata 2,0 tdi 07 rokdsg w bezowej skorze, navi- fajna opcja. pyta czy nie lepiej byloby sprzedac do PL? pytam: ile chcesz? :wink: odpowiada no okolo 16 tysiecy musze wziac, dalem x razy tyle za nowy w tym wypasie a ma tylko 70 tysiecy przebiegu itd bla bla
A w Polsce znajda sie "igielki" za 10 tys euro oplacone z tego samego roku i statystyczny kupujacy prawdopodobnie oleje te 300 tysiecy przebiegu i fakt ze w cenie 1ego otrzyma 10 passatow jako bezwypadkowa igle z niemiec od dziadka itd.

Dlatego jezeli chcesz zadbane auto jedz do Niemiec, ale miej swiadomosc ze tak stare auto zaplacisz kilka tysiecy wiecej niz za podobne w Polsce :wink: tam placi sie za stan. ale uwaga na turkow, polakow- liczniki juz cofaja, a dokonywane na miejscu naprawy powypadkowe zakrawaja na smiesznosc(te co ogladam a byly naprawiane w De to sama szpachla :lol: )
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

08 Gru 2010, 17:33

J.w., śmieszy mnie zawsze jak ktoś chce jechać do DE po auto licząc, że kupią taniej. To jeszcze pół biedy, są tacy, którzy myślą, że na całej wycieczce łącznie z zakupem wyjdą taniej. :mrgreen:
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

08 Gru 2010, 19:03

Polecam Niemcy i oczywiście jechać samemu .
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RAV4 Hybrid zdobywa 5 gwiazdek w ADAC Ecotest
    Toyota RAV4 Hybrid udowodniła, że SUV może być ekonomicznym autem, zdobywając w tegorocznym teście ADAC Ecotest 5 gwiazdek i 78 na 100 punktów za niskie zużycie paliwa i niewielką emisję CO2 oraz szkodliwych substancji. ...
    Nowy silnik CDTI ECOTEC 1,6 spełnia normy Euro 6
    Wprowadzenie całkowicie nowego czterocylindrowego silnika wysokoprężnego Opla to kolejny etap w procesie odnowy portfolio jednostek napędowych. Silniki CDTI ECOTEC o pojemności 1,6 litra, są drugą z kolei rodziną nowych silników ...

08 Gru 2010, 19:09

czeslaw555 napisał(a):Polecam Niemcy i oczywiście jechać samemu .

jako osoba zajmujaca sie handlem uprzedz, ze za dobre auto trzeba czasem zaplacic wiecej niz w PL, a i koszty dochdza typu akcyza, recyking, podroz itd :wink: nie kazdy zdaje sobie z tego sprawe
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

08 Gru 2010, 19:13

sprostowanie :nie zajmuję się handlem :grin: a dobre auto kosztuje nie czasami a często a może i zawsze więcej niż w PL .Koszty które wymieniasz natomiast są zawsze do zapłacenia co oczywiste i mam nadzieję że każdy to wie.
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

08 Gru 2010, 19:19

czeslaw555 napisał(a):sprostowanie :nie zajmuję się handlem :grin: a dobre auto kosztuje nie czasami a często a może i zawsze więcej niż w PL .Koszty które wymieniasz natomiast są zawsze do zapłacenia co oczywiste i mam nadzieję że każdy to wie.

no wiesz auto zalozmy 3 tysiace euro na mobile a w polsce zarejestrowane wyjdzie ok. 4- nawet 4.5 a to prawie 1/3.
wierz mi ze niektorzy nie wiedza co to cena netto w Polsce, wiec nic mnie nie zdziwi.

no i patrzac na ogloszenia trzeba patrzec czy cena netto/vat do odliczenia :!:
MWsT aus cos tam;)=brutto chyba
nicht cos tam=netto albo nie do odliczenia
czeslaw wyjasnij moze :wink: bo moze sie przydac autorowi watku
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

08 Gru 2010, 19:30

MwSt. nicht ausweisbar = czyli cena brutto (Vat nie jest możliwy do odliczenia ) ale oczywiście do negocjacji nie Vat tylko cena :grin: ,
MwSt. ausweisbar = w cenie netto może kupić jeżeli jest taka opcja w opisie no i jak prowadzi dział.gosp.
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

10 Gru 2010, 14:45

No właśnie, najlepiej jechać samemu i to zobaczyć. Tylko to zajmuje sporo czasu.
Są firmy wyspecjalizowane w imporcie aut z Niemiec.

Tam nawet 10 letnie auta są w lepszym stanie niż u nas 5 letnie.
kolega
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Wrocław

10 Gru 2010, 14:58

lepiej niech zajmuje czas niż czyści portfel gdy kupisz g....
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Lut 2012, 12:25

przepraszam za odgrzewanie kotleta ale trafiłem na okazje jest auto za 10 000 E ale z dopieskiem MwSt. nicht ausweisbar czyli że niema możliwości odzyskania podatku ale musze ten podatek zapłacić w Polsce ? proszę o szybką odpowiedź bo chce jutro jechać oglądnąć
slusek19
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 01 03 2009
Auto: 323F BA

15 Lut 2012, 16:14

nie podatek a akcyze musisz zapłacić u nas w kraju
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Lut 2012, 16:41

Uzywane autka stojace na parkingach przy salonach samochodowych czy w takich komisach, ktore przypominaja bardziej salon z nowymi autkami, niz komis, sa bardzo, ale to bardzo drogie i tych aut sie do PL generalnie nie sprowadza, a juz na pewno handlarze za takimi sie nawet nie ogladaja. :lol:

Do PL trafia zwykle to czego Niemiec nie kupi, bo mu sie po prostu nie oplaca kupowac zloma, do ktorego bedzie musial non stop dokladac kase, tym bardziej ze u nich sama robocizna jest duzo, duzo wyzsza.
Autka ktore sa za 4-5k zl przez handlarzy sprzedawane u nas w kraju, czesto to sa odpicowane pod sprzedaz pol zlomy, ktore sa oddawane za darmo, bo sie bardziej oplaca Niemcowi oddac za darmo, niz zlomowac.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI