Sprowadzanie samochodu z wloch - JAKIE DOKUMENTY???

19 Lis 2006, 14:59

hi,

do tej pory jestli cos sprowadzalem, to bylo to z niemiec.
znalazlem rowniez auto w niemczech, ktore wczesniej bylo zarejstrowane we wloszech. pytanie: jakie dokumenty potrzebne sa, jesli chcialbym je zarejestrowac w polsce?

a propos, co sie zmienia od 1.12??? stawka akcyzy, to wiem. a co ze sposobem naliczania jej, tj. co jest podstawa?

pzdr,

daniel

ps.
dla przykladu, w przypadku auta z niemiec:

- brief,
- swiadectwo wyrejestrowania,
- miedzynarodowy dowod rejestracyjny - jesli auto sprowadzone zostalo na tablicach celnych.
nepelsky
Nowicjusz
 
Posty: 22

21 Lis 2006, 17:47

Co do akczy to:
1. Stawka wynosiła będzie 3.1% do 2000ccm i 13.6% powyżej 2000ccm.
2. Nie będzie zależna od wieku pojazdu i miejsca jego zakupu.
3. zmianie nie ulegnie wysokość akcyzy na:
-olej opałowy(spodziewano się wzrostu z 232 na 1139 zł na tonie!),
-gaz płynny czyli LPG(Zanosilo się na wzrost z 695 na 1000zł na tonie).
Czasami mam problemy, ale zawsze je rozwiązuję.
motomaniaczek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 89
Miejscowość: Końskie

08 Kwi 2013, 15:37

Witam mam pytanie.Moja matka kupiła nowe auto opel corsa D 1.2 2011r z fabryczna inst gaz. z salonu na firmę we Włoszech,pracuje tam 5 lat okolice Florencji. Ale płaci tam mega składki samego OC 2 tys Euro. Chcemy zjechać tym autem do kraju zarejestrować go u nas i i ubezpieczyć AC pakiet na europe bd miała zniżki jak współmałżonek 60% na oc. Jakie dokumenty bd potrzebne do rejestracji auta w kraju napewno : karta pojazdu , akt własności czy faktura kupna, ale jak rozwiazać problem z tablicami jak auto wyrejestruje we włoszech to jej zabiorą tablice odrazu a musi zjechać do kraju. Prosze o pomoc.
majkel517
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Seat Ibiza

06 Sie 2014, 19:25

Witam,
Zamiast zakładać nowy wątek postanowiłem odświeżyć odświeżyć ten.
Mam okazje kupić rozbite auto sprowadzone z Włoch
Nie chcę naciąć się na sytuacje typu "szkoda całkowita" które niemożliwą jego rejestrację
Czy w carta di circolazione lub certificato di proprieta zawarte są informację o tego typu sytuacji prawnej ?
Jak wygląda kwestia informacji o zadłużeniu pojazdów z Włoch ?
doktorek
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pogoń za najlepszymi czasami w symulatorze - Formuła E
    Dwaj kierowcy Audi: Daniel Abt i Lucas di Grassi, już 13 stycznia wystartują w trzeciej rundzie bieżącego sezonu Formuły E, która odbędzie się w Marakeszu, w Maroku. Jednak zanim zawodnicy staną na linii startu kolejnego ...