Sprzedaż auta bez współwłaściciela.

28 Sty 2016, 16:56

Dzień dobry, sprzedałem samochód, którego byłem współwłaścicielem. Z kupującym spisałem zwykłą umowę z jednym sprzedającym. Drugim współwłaścicielem jest mój brat. Nie wpisałem go przy sprzedaży, bo o tym nie pomyślałem nawet, dopiero później o tym sobie przypomniałem. Dodam, że dowód rejestracyjny nie jest ani na mnie ani na mojego brata, bo nie przerejestrowałem pojazdu. Czy ta osoba, która kupiła ode mnie ten samochód nie będzie miała problemów, żeby go przerejestrować? I czy ja nie będę miał z tego powodu jakiś problemów?
damian8063
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Opel Astra

30 Sty 2016, 22:01

Jeżeli w DR jest wpisany współwłaściciel, to na umowie KS musi być i właściciel i współwłaściciel. Jak w WK zauważą, to nowy właściciel będzie miał problem przerejestrować. A jak sprzedałeś auto bez wiedzy właściciela ( ty jak rozumiem jesteś właścicielem ) to brat może założyć sprawę do sądu, a ty dostaniesz wyrok...
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Sty 2016, 10:49

W dowodzie rejestracyjnym jest jedna osoba i nie jest to ani mój brat, ani ja, bo nie przerejestrowałem samochodu. A jeśli chodzi o mojego brata to nie ma problemu. On wie o sprzedaży auta, a na współwłaściciela wziąłem go dla zniżek OC.
damian8063
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Opel Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [C] Cruze 1,8 / Elantra V 1,6 / 3 II 2,0 / Fluence 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - sedan segmentu C - silnik benzynowy o mocy około 140KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2011 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Chevrolet Cruze 1,8 - 141KM - Hyundai ...
    Lexus zwycięża w stolicy elektromobilności
    Po raz 8. z rzędu Lexus zwyciężył w norweskiej edycji badania satysfakcji klientów Autoindex. Mieszkańcy tego europejskiego kraju, który w największym stopniu postawił na elektromobilność najlepiej ocenili samochody ...