Sprzedaż auta za granicę - ewentualne kruczki.

Sprzedaż auta za granicę - ewentualne kruczki.

18 Lip 2011, 22:52

Witam,

Znalazłem temat dotyczący wymaganych dokumentów do sprzedaży auta za granicę na Państwa forum:

sprzedaz-auta-za-granice-jakie-formalnosci-vt12995.htmAczkolwiek są to wymagane dokumenty do przeprowadzenia transakcji, mnie interesują ewentualne próby potęcjalnego oszustwa ze strony kupującego. Osoba chciałaby zakupić odemnie samochód, wysyłając osobę reprezentacyjną do Polski a z Anglii, forma płatności to PayPal.


I tutaj pytanie auto jest sprawne i zgodne z opisem, przygotowując umowy zawieram informacje, że auto funkcjonuje ma pozmieniane wszystko na bierząco. Potrzebuję oczywiście dowodu kupującego.

Mam jeszcze pytanie na co uważać, i czy nie ma problemu z tym że nie przerejestrowywałem auta po zakupie (autko stało praktycznie nieużywane) mam starą umowę, czy na jej podstawie można przygotować umowę sprzedaży, czy lecieć muszę do urzędu przerejestrować?


Pozdrawiam serdecznie.
Michał
softendo
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Lip 2011, 22:44
Auto: Opel GT

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną? Jak uniknąć zderzenia samochodu z dziką zwierzyną?
  Zderzenie samochodu ze zwierzęciem wybiegającym na jezdnię może skończyć się tragicznie zarówno dla zwierzęcia jak i pasażerów pojazdu. W 2013 roku policja odnotowała aż 179 wypadków z udziałem zwierząt, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti