Sprzedaż NISSANa w Europie o 15% w górę w styczniu

Sprzedaż NISSANa w Europie o 15% w górę w styczniu

08 Lut 2012, 15:54

Nissan poinformował we wtorek, 7 lutego, o styczniowych wynikach sprzedaży, które były o 15% lepsze od tych sprzed roku. Na łączną liczbę 55 098 sprzedanych egzemplarzy w dużej mierze złożyły się modele produkowane w Europie.

Mimo zastoju na rynku styczniowy udział Nissana wzrósł o 0,6%, do 4,2%. Prawie 80% sprzedaży stanowiły pojazdy wyprodukowane w europejskich fabrykach.

Image

Dominujący w swoim segmencie crossover Qashqai z zakładów w Sunderland w ubiegłym miesiącu znalazł prawie 20 000 nabywców. Sprzedaż powstającego w tej samej fabryce Juke skoczyła o 33% w ujęciu rok do roku. Na niektórych rynkach - w tym w Wielkiej Brytanii i Rosji - mniejszy crossover rywalizuje z Qashqaiem pod względem popularności.

Image Image Image Image

Ogromna większość lekkich pojazdów dostawczych Nissana sprzedawanych w Europie także jest produkowana na kontynencie, a dokładniej w Barcelonie i Avili (Hiszpania). W tym segmencie wzrost w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku wyniósł 16%, co w dużym stopniu przyczyniło się do bardzo dobrych ogólnych wyników miesiąca.

POLECAMY Cztery samochody koncepcyjne Nissana w Genewie

Guillaume Cartier, Wiceprezes ds. Sprzedaży w europejskim oddziale Nissana, powiedział: "Nissan zaczyna zbierać owoce swojej strategii, zgodnie z którą firma przedkłada spełnianie życzeń i oczekiwań klientów ponad tradycyjne myślenie".

"W segmencie crossoverów rozpoznaliśmy niezaspokojone potrzeby i wyprodukowaliśmy Murano, Qashqaia i Juke - jedną z najbardziej udanych rodzin modeli w historii. Wprowadzamy także innowacje w całej ofercie - w tym nowe silniki, nowe technologie i nowe pomysły".

"To właśnie dlatego rok 2011 był dla nas rekordowy w Europie. Wiele wskazuje na to, że na podobne sukcesy i dynamikę możemy liczyć także w bieżącym roku".

źródło: Nissan
Kacper
Stały forumowicz
 
Posty: 2822
Zdjęcia: 3281
Rejestracja: 19 Maj 2006, 23:41
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie
  W designie zewnętrznym Nowej Dacii Duster pojawiają się zmiany podkreślające jej terenowy charakter. Zmienia się również wnętrze, w którym zobaczymy nową deskę rozdzielczą, nowe tapicerki, nowy zespół ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti