Sprzedaż "Polaka" w UK

30 Sie 2011, 19:52

Witam. Widziałem kilka tematów na temat sprzedaży polskiego samochodu za granicę :) ale jakoś żaden z przykładów nie pasuje do mojej sytuacji.

Mieszkam obecnie w anglii, mam tutaj ze sobą Toyote Carine E w listopadzie wybieram się do Polski i miałem ją zaprowadzić do kraju. Ale wczoraj gdy podjechałem pod dom zaczepił mnie czarnoskóry sąsiad z propozycją kupna tego samochodu, bo chciałby go wysłać do Nigerii ^^.

W tym momencie samochód nie ma przeglądu bo mi sie w maju skończył a nie mam możliwości "załatwić" tego. Ale spróbuję załatwić jakiś angielski MOT.

Spisuję umowę Kupna/Sprzedaży oczywiście dwujęzyczną z owym Panem....
W listopadzie będę w Polsce, to pójdę do urzędu go wyrejestrować.

To pierwsza moja sprzedaż, więc nie mam zielonego pojęcia^^. Zabieram "blachy" i dowód czy to zostawić mu i niech się martwi.?

Jeżeli mógłby ktoś dać mi jakieś "info" w prostych słowach a najlepiej listę krok po kroku jak to zrobić.
bartqpol
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Carina E 2.0 gli

11 Wrz 2011, 22:05

dokładnie tak robisz czyli umowa kupna sprzedaży dwujęzyczna.
tu możesz pobrać
[link wygasł]

Oddajesz mu tablice, dowód rejestracyjny i kartę pojazdu razem z OC chyba, że się zrzeknie tej polisy na piśmie.
Zrób sobie kopie tych dokumentów.

Po przyjeździe do Polski zgłaszasz sprzedaż pokazując swoją umowę.
Wcześniej, jeszcze z Anglii wysyłasz umowę mail'em/fax'em/pocztą informację do firmy ubezpieczeniowej, że sprzedałeś pojazd.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Prestiżowa nagroda "Red Dot" dla samochodu Skoda Rapid
    SKODA Rapid otrzymała prestiżową nagrodę "Red Dot" przyznaną za wzornictwo. 37 ekspertów z jury konkursu "Red Dot Design Award" przyznało jedną z bardziej pożądanych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono ...