Sprzedaz samochodu

28 Kwi 2017, 23:47

Mam pytanko. W ostatnim czasie sprzedałem dwa samochody.
1) Pierwszy sprzedałem w połowie marca. Zgłosiłem do ubezpieczalni. Jednak nie zgłosiłem do wydziału komunikacji. Minęło już 30 dni czyli teoretycznie termin zgłoszenia. Co zrobić zgłosić teraz po terminie czy lepiej wcale? Grożą mi jakieś konsekwencje?
2) Drugi samochód sprzedałem mieszkańcowi Ukrainy. Spisałem umowę w języku polskim. Wziąłem pieniądze. Dałem samochód, dowód rejestracyjny, polisę OC i kartę pojazdu. Zgłosiłem do ubezpieczalni. Co jeszcze muszę zrobić? Czy coś muszę zapłacić?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Janusz1966
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 06 05 1986
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Peugeot 407 SW
Silnik: 2,2
Paliwo: Benzyna + LPG

29 Kwi 2017, 06:40

Janusz1966 napisał(a):Co zrobić zgłosić teraz po terminie czy lepiej wcale? Grożą mi jakieś konsekwencje?
Sprzedaz mozesz zglosic i po roku, nie ma zadnych konsekwencji za niezgloszenie. Co najwyzej jak gosc nadzieje sie na fotoradar to pierwsze co przyjdzie do Ciebie lub np ktos zatankuje i "zapomni" zaplacic to policja przyjdzie do Ciebie. Ta sama zasada jak sprzedales za granice ale z drugiej strony lepiej zglosic i nie figurowac jako wlasciciel.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Maj 2017, 14:18

Janusz1966 napisał(a):Drugi samochód sprzedałem mieszkańcowi Ukrainy. Spisałem umowę w języku polskim. Wziąłem pieniądze. Dałem samochód, dowód rejestracyjny, polisę OC i kartę pojazdu. Zgłosiłem do ubezpieczalni. Co jeszcze muszę zrobić? Czy coś muszę zapłacić?


Jeśli samochód ,,wyjechał z kraju", musisz go wyrejestrować w WK.
Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje i wzór wniosku o wyrejestrowanie pojazdu: [link do mFind wygasł]
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ile można zapakować do samochodu?
    Każdy samochód opisany jest dziesiątkami parametrów. Dotyczą pojemności silnika, ilości miejsc siedzących czy masy własnej. Wśród parametrów jest jeszcze jeden, często przez użytkowników ...