Sprzęgło alfa 146

sprzęgło alfa 146

14 Sty 2013, 21:30

Witam,
Ok pól roku temu w mojej alfie zerwało się cięgiełko zmiany biegów, auto zostało na pierwszym biegu i tak było holowane z wciśniętym sprzęgłem ok 15 km (oczywiście auto zgaszone) Teraz padło mi sprzęgło, jak do tej pory nic się z nim nie działo, stało się to nagle. Czy holowanie sprzed pół roku mogło mieć na to wpływ? Prosze o poważne odpowiedzi. :)
terex7
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 01 1995
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Alfa Romeo 146
Silnik: 1.6 Boxer
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

Re: sprzęgło alfa 146

14 Sty 2013, 22:19

terex7 napisał(a):Ok pól roku temu w mojej alfie zerwało się cięgiełko zmiany biegów, auto zostało na pierwszym biegu i tak było holowane z wciśniętym sprzęgłem ok 15 km (oczywiście auto zgaszone)

Można było zanurkować pod maskę i ręką przestawić na luz . Być może jest tam trudny dostęp ale nie wierzę że niemożliwe .
terex7 napisał(a):Teraz padło mi sprzęgło, jak do tej pory nic się z nim nie działo, stało się to nagle. Czy holowanie sprzed pół roku mogło mieć na to wpływ? Prosze o poważne odpowiedzi.

Poważnie ? nie ..........
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Typ: Kombi

14 Sty 2013, 22:44

Silnik boxer + instalacja lpg, dzieki tej mieszance nie mam możliwości włożenia ręki głębiej, a auto musiało być jak najszybciej holowane z miejsca w którym to się zdarzyło więc nawet się nie zastanawiałem. Też mi się wydawało że nie miało to nic wspólnego ale wolę zapytać bardziej doswiadczone osoby. dzięki,. :D
terex7
Obserwowany

Prawo jazdy od: 09 01 1995
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Alfa Romeo 146
Silnik: 1.6 Boxer
Rok produkcji: 1995

15 Sty 2013, 10:21

Myślę, że nie miało to żadnego wpływu. Sprzęgło po prostu Ci się skończyło i masz pecha...
W 156 Alfie brata ostatnio posypało się sprzęgło z dwumasą i zabolało nieco po kieszeni...
ale u Ciebie nie powinno być tragedii z ceną.
I jest zadowolony :mrgreen:
Strimi
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.5 V6
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ford GT Ford GT
    Ford GT nie jest oczywiście modelem seryjnym, a egzemplarzem po skrajnych modyfikacjach dokonanych przez Performance Power Racing z Florydy. Specjaliści z tej firmy w konstrukcji pojazdu zastosowali materiał wykorzystywany ...
    Pickup ŠKODA FUNstar Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mitsubishi ASX 2015,5, licznik i kierownica multifunkcyjna
      Golf GTI Cabriolet - wnętrze, 3
      Agnieszka Radwańska i Lexus
      WOŚP 2008