Sprzęgło Ford Focus mk1 2.0 zetec lpg

Sprzęgło Ford Focus mk1 2.0 zetec lpg

29 Lis 2016, 15:38

Witam, mam nadzieje, że owy temat zgadza się z tą częścią forum bo nie wiedzialem gdzie się zapytać koledzy o pomoc :)

Pół roku temu zakupiłem focusa mk1 2.0 zetec od pewnej damy która posiadała go od 2011 roku (sprowadziła z Niemiec). Sprzęgło było dojechane ale zdawało się do użytku jeszcze. Niestety teraz nastąpił moment kiedy to ślizga się na biegach 4/5 przy niskich obrotach. Liczę się z wymianą kompletnego sprzęgła. Tak więc pytanie jest takie, jaki kompletny zestaw polecacie (zalezało by mi jak najtaniej) oraz ile będzie mnie na oko kosztować robocizna.

Poza tym mam jeszcze problem z odpalaniem na zimnym silniku, mianowicie strasznie dymi. Dzieje się tak tylko przy pierwszym odpalaniu w ciągu dnia, później już wszystko jest w porządku. Wygląda to tak, jakby spaliny gdzieś się lokowały. Nie wiem, jeśli chodzi o motoryzacje jestem totalnym laikiem :P

Pozdro !
lesko1909
Początkujący

Auto: nie mam

Re: Sprzęgło Ford Focus mk1 2.0 zetec lpg

12 Gru 2016, 19:08

lesko1909 napisał(a):Tak więc pytanie jest takie, jaki kompletny zestaw polecacie (zalezało by mi jak najtaniej) oraz ile będzie mnie na oko kosztować robocizna.
Liczysz się z tym, że jak kupisz najtańsze części to kolejna wymiana może być szybciej niż myślisz :) nawet za klikadziesiąt tysięcy km.

Sama wymiana to myślę że średnio około 300-400zł. Wszystko zależy też od cen w regionie w jakim mieszkasz.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3295
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...
    Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Lexus RC F GT3
      Targi Auto Moto Eko
      Summer Cars Party 2010
      BMW serii 3 E36 i BMW serii 5 E39