Sprzęgło nie odbija!! Co jest ?

Sprzęgło nie odbija!! Co jest ?

17 Lut 2014, 16:22

Witam, przejechałem się na zakupy do Olsztyna (200 km/h) i potem jak wracałem to mi coś niedobrego stało się ze sprzęgłem. Otóż bardzo twardo wchodzi i w ogóle nie odbija, trzeba było sobie ręką pomóc żeby podnieść je do góry, trzeba było jakoś wrócić te 100 km. Wiecie co mogło się stać ? Na co muszę się przygotować ?
Flaku2012
Obserwowany

Auto: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Silnik: 1.8 TS 144KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Sprzęgło nie odbija!! Co jest ?

19 Lut 2014, 12:33

Dobrze, że napisałeś, gdzie byłeś i po co.
Bez tego trudno byłoby ustalić, co dolega Twojemu autu.

Po pierwsze odpowietrz, przydatny temat:
http://www.forumsamochodowe.pl/pedal-sprzegla-po-wcisnieciu-zostaje-na-podlodze-vt61874.htm

Jak nie pomoże, do wymiany siłownik albo pompa sprzęgła.

A to już niech rozstrzygnie mechanik.
Strimi
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Cykl Atkinsona - na czym on polega i czy oszczędza paliwo? Cykl Atkinsona - na czym on polega i czy oszczędza paliwo?
    Od pewnego czasu coraz częściej napotykamy określenie "silnik pracujący w oszczędnym cyklu Atkinsona". Na czym polega ten cykl i dlaczego zmniejsza zużycie paliwa? Najbardziej dziś rozpowszechnione czterosuwowe silniki benzynowe ...
    Czy obwodnice miast powinny być płatne? Czy obwodnice miast powinny być płatne?
    Czy płacenie za obwodnicę stawia pod znakiem zapytania sens jej istnienia? Przecież obwodnica ma za zadanie odciążenia centrum miasta. W przypadku jak będzie płatna to czy kierowcy nie wybiorą jednak przejazdu przez centrum.

•  
    • Warto przeczytać
    • Daihatsu Terios
      Autosalon Bruksela 2006
      Off-road, Katowice, 23
      moja Audi a3