Sprzęgło-pytanie

sprzęgło-pytanie

30 Mar 2011, 14:26

Witam,
2 tygodnie temu wymieniłem sprzęgło w swoim aucie (na Exedy) i tutaj mam pytanie:
z początku sprzęgło chwytało mi od samej podłogi (nie miałem wtedy go odpowietrzonego jeszcze) teraz sprzęgło chwyta mniej więcej od 1/3 wysokości-. Czy to normalne ? Tata powiedział mi, że samo się teraz wyregulowało i jest w takim poziomie na jakim ma być (tarcza się dopaliła) czy rzeczywiście tak ma być? nie wiem co mam myśleć o tym-z góry dzięki za odpowiedz

btw. dodam że nie jeżdżę agresywnie i nie gazuje na półsprzęgle :wink:
shorty1988
Początkujący

Miejscowość: Rawicz
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: BMW e46 320td 150KM 2002r

Re: Sprzęgło-pytanie

31 Mar 2011, 14:49

Tarcza i docisk zawsze się układają i pierwsza jazda na nowym sprzęgle objawia się tym iż bierze od samej podłogi, w miarę dopasowania elementów powinno brać w ok 1/3 , także wygląda że masz wszystko w porządku.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...

• Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006