Sprzęgło reagujące na temperaturę

Sprzęgło reagujące na temperaturę

02 Cze 2016, 18:47

Od 3 lat w ciepłe dni (powyzej ok. 25 stopni) sprzeglo po ok. 20 min jazdy zaczyna sie kleic, zostaje w podlodze, ogolnie ciezko w ogole jechac. W tym roku sie wkurzylem, pojechalem do mechanika, wymienil mi wysprzeglik i z tego co widze to jest ok.

Nie daje mi to jednak spokoju.

Bardzo mnie ciekawi w jaki sposob temperatura moze wplywac na dzialanie ukladu sprzegla. To ze temperatura na to wplywa jest pewne. Od 3 lat nie mialem tego nigdy pomiedzy listopadem a kwietniem i prawie codziennie w lato.

Macie jakies pomysly ;)?
Mossar
Nowicjusz

Auto: Fiat Punto II

Re: Sprzęgło reagujące na temperaturę

02 Cze 2016, 21:12

Za pewne wysoka temperatura oddziałuje na okładziny tarczy sprzęgła, w sportowych wozach są sprzęgła kevlarowe lub z węglików spiekanych, które są niepodatne na takie sprawy. Ja też w swoim aucie obserwuję takie zjawisko w lato - gdy jest gorąco sprzęgło łapie wysoko, jakby się już kończyło ...
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

02 Cze 2016, 23:12

Tylko ze roznica jest ogromna. W zime jezdze bez problemu. W lato:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Mossar
Nowicjusz

Auto: Fiat Punto II

17 Cze 2016, 13:37

Mossar napisał(a):wymienil mi wysprzeglik i z tego co widze to jest ok
Może miałeś zapowietrzony wysprzęglik? W lato przy wyższych temperaturach zapowietrzał się przez jakieś nieszczelności, a może płyn hamulcowy już masz stary? Wymienił go mechanik wraz z wysprzęglikiem?
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji Skoda z silnikiem umieszczonym z tyłu - 25lat od zakończenia produkcji
    W sierpniu 1990 roku linię montażową zakładu w Kvasinach opuściła ostatnia seryjna ŠKODA z silnikiem umieszczonym z tyłu. Był to egzemplarz modelu Rapid (Š747) – stanowiącego atrakcyjną odmianę coupe niezwykle ...

•  
    • Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód