Stłuczka a utrata zniżek w MTU

Stłuczka a utrata zniżek w MTU

10 Gru 2010, 21:42

Witam

Niestety miałem delikatna kolizje. Niestety nie jestem wlaścicielem tego pojazdu. Pojazd jest zarejestrowany na osobę z 60% zniżkami oraz jako współwłaściciele z wiekim <25 lat.

Ile stracą zniżek? I kiedy wyjdę na prostą?

Interesuję mnie to, gdyż właśnie współwłaścicielka chce zarejestrować własny samochód i obawiam się ile więcej będzie płacić.

Proszę o pomysły, porady
fulus
Nowicjusz

Miejscowość: Poznan

Re: Stłuczka a utrata zniżek w MTU

11 Gru 2010, 00:36

fulus napisał(a):Ile stracą zniżek?

Ja straciłem 10% a więc myślę ze oni tez nie powinni więcej..
fulus napisał(a): I kiedy wyjdę na prostą?

Po roku...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: VW JETTA
Silnik: 50KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

11 Gru 2010, 00:54

Czyli policzmy to:
-60% początkowe zniżki właścicielki
+50% zniżki za wiek współwłaścicielki
+10% za kolizje

W sumie 10% więcej niż dotychczas

Ale współwłaścicielka jest już w systemie od 4 lat (podejrzewam, że uzbierała sobie 30% zniżek, które niwelują się z wiekiem)

Za rok odzyskam 10% czyli
wlaścicielka ponownie będzie miała 60% zniżek
a współwłaścicielka -30% (dotychczasowe)+10% (za szkodę) -10% (odzyskane po roku)=-30%

Dodatkowo będzie miała >25lat i zwyżka za wiek zostanie zlikwidowana
Co za tym idzie uzyska prawo do korzystania z 30% zniżek

Czy jest błąd w moich kalkulacjach??
fulus
Nowicjusz

Miejscowość: Poznan

11 Gru 2010, 13:14

Myślenie tu nic nie pomoże. Przeczytaj umowę OC a jeżeli nic tam nie ma na temat utraty zniżek, to obowiązują cię ogólne warunki umowy OC. Wówczas dowiesz się ile zniżek straci właściciel samochodu i na jak długo. Nie wiem jak jest teraz, ale w zeszłym roku jak dobrze pamiętam w PZU za kolizję brali 10% zniżek na dwa lata. No ale decyduje tu to, co jest napisane w umowie OC.
Jeżeli uszkodzenie nie jest duże i da się z tym jeździć, to proponuję z naprawą wstrzymać się do wiosny - póki co, to szkoda kasy na naprawę - zima się dopiero zaczeła i podobne zdarzenie może się powtórzyć - możesz wpaść nawet w mały poślizg i zarysujesz sobie lakier chociażby o słupek czy jakieś małe drzewko. I kasa wydana na naprawę zmarnowana.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1141
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Gru 2010, 13:17

fulus napisał(a):Witam

Niestety miałem delikatna kolizje. Niestety nie jestem wlaścicielem tego pojazdu. Pojazd jest zarejestrowany na osobę z 60% zniżkami oraz jako współwłaściciele z wiekim <25 lat.

Ile stracą zniżek? I kiedy wyjdę na prostą?

Interesuję mnie to, gdyż właśnie współwłaścicielka chce zarejestrować własny samochód i obawiam się ile więcej będzie płacić.

Proszę o pomysły, porady

ja podobna sytuacje miałam dzisiaj:( nie wiem czy zgłaszac do ubezpieczalni czy pokryc koszt naprwy z własnej kieszeni. oczywiscie to ja spowodowałam stłuczke. jestem współwłaścicelem auta, mam mniej niż 25 lat i 2 lata prawo jazdy. włascicelem auta jest brat, który ma 60% zniżek. oprócz tego sa na niego ubezpieczone jeszcze 2 auta w jednym znich również jestm współwłascicelem. jak w tej sytuacji znalezc rozwiązanie??? co robic???

prosze o porady...
aldonka0711
Nowicjusz

Miejscowość: lubuskie

21 Gru 2010, 16:23

Zależy jakie wyrządziłeś szkody? Jak za 100 zł to warto zapłacic samemu a jak za 10 tyś zł to lepiej zapłacić zwyżkę do następnego ubezpieczenia ;)
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy
    Zdarzenia drogowe będące wynikiem jazdy po spożyciu alkoholu od wielu lat stanowią przekleństwo polskich dróg. Podjęte przez policję działania przynoszą efekty, ale wciąż jest wiele do zrobienia.
    Renault 19 – historia modelu Renault 19 – historia modelu
    Ponad ćwierć wieku temu, we wrześniu 1988 roku Renault zaprezentowało kompaktowy model 19. Do 1995 roku był on sprzedawany także w polskich salonach. To jeden z najważniejszych modeli firmy Renault w ciągu ostatnich kilkudziesięciu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Grand Turismo Polonia 2008
      Porsche 911 Turbo S
      EMS Brussels
      WST 1/4 MILI
      Audi A8 hybrid, 5