Stłuczka już uszkodzonego samochodu

Stłuczka już uszkodzonego samochodu

07 Mar 2016, 10:14

Witam,
Mam samochód, który był już uderzony w tył, wina drugiego kierowcy, dogadaliśmy się, uderzenie w zderzak, miejsce tak środek-prawo. Zderzaka nie zrobiłem.
Dzisiaj miałem kolejną stłuczkę, ponownie w tył i ponownie wina drugiego kierowcy, tym razem skrajnie prawa część zderzaka.

Pytanie brzmi, czy jak bym zadzwonił po policje itd to czy ubezpieczyciel by wziął pod uwagę tylko część uderzoną dzisiaj, czy nie uznałby w ogóle faktu, czy też może drugi kierowca byłby obciążony całym zderzakiem, bo liczy się fakt uderzenia w zderzak a nie jaka szkoda ?
Pozdrawiam
Dracu
Obserwowany

Auto: Audi A3

Re: Stłuczka już uszkodzonego samochodu

09 Mar 2016, 14:03

Ubezpieczyciel (a konkretnie rzeczoznawca) najprawdopodobniej ustaliłby, że zderzak był uszkodzony dwukrotnie, a następnie odszkodowanie otrzymałbyś w takiej wysokości, aby przywrócić zderzak do stanu sprzed wypadku (tego, który zgłosiłeś). Czyli w praktyce jeśli chciałbyś wymienić zderzak na nowy, lub go pomalować to ubezpieczyciel zapłaciłby zapewne około połowy faktycznego kosztu naprawy.

Pozdrawiam,
Łukasz
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody terenowe - do połowy lat 70 Samochody terenowe - do połowy lat 70
    Historia pojazdów mogących poruszać się w trudnych warunkach drogowych, czy wręcz po bezdrożach, jest tak stara, jak same wehikuły napędzane silnikami, takimi czy innymi. Pierwsze „samojazdy” – jak ...
    Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM
    Nissan rozszerza ofertę cenionego modelu Qashqai o wersję z zaawansowanym silnikiem benzynowym DIG-T 163. Nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 jest zgodny z rygorystyczną normą emisji spalin EURO 6 i zapewnia ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Freightliner Cascadia
      Maciej Polody - Gecko Cup 2010
      Rage-Revolution Underground Run 2012, 3
      Autosacrum 2006