Stłuczka już uszkodzonego samochodu

Stłuczka już uszkodzonego samochodu

07 Mar 2016, 11:14

Witam,
Mam samochód, który był już uderzony w tył, wina drugiego kierowcy, dogadaliśmy się, uderzenie w zderzak, miejsce tak środek-prawo. Zderzaka nie zrobiłem.
Dzisiaj miałem kolejną stłuczkę, ponownie w tył i ponownie wina drugiego kierowcy, tym razem skrajnie prawa część zderzaka.

Pytanie brzmi, czy jak bym zadzwonił po policje itd to czy ubezpieczyciel by wziął pod uwagę tylko część uderzoną dzisiaj, czy nie uznałby w ogóle faktu, czy też może drugi kierowca byłby obciążony całym zderzakiem, bo liczy się fakt uderzenia w zderzak a nie jaka szkoda ?
Pozdrawiam
Dracu
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 Mar 2016, 11:06
Auto: Audi A3

Re: Stłuczka już uszkodzonego samochodu

09 Mar 2016, 15:03

Ubezpieczyciel (a konkretnie rzeczoznawca) najprawdopodobniej ustaliłby, że zderzak był uszkodzony dwukrotnie, a następnie odszkodowanie otrzymałbyś w takiej wysokości, aby przywrócić zderzak do stanu sprzed wypadku (tego, który zgłosiłeś). Czyli w praktyce jeśli chciałbyś wymienić zderzak na nowy, lub go pomalować to ubezpieczyciel zapłaciłby zapewne około połowy faktycznego kosztu naprawy.

Pozdrawiam,
Łukasz
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 416
Zdjęcia: 4
Rejestracja: 10 Gru 2014, 16:22
Auto: Volvo S40
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników! Gadżety motoryzacyjne dla aktywnych użytkowników!
  Rozpoczął się właśnie konkurs na aktywnych użytkowników. Każdy kto odwiedza nasze forum regularnie i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, komentarze pod zdjęciami, czy też zamieszcza same zdjęcia może wziąć w ...
  Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl! Jakie jest właściwe przeznaczenie pobocza? - zanim staniesz pomyśl!
  Sezon letni to nie tylko czas odpoczynku i wyjazdów wakacyjnych, ale także zbiorów owoców, które często można kupić na poboczach tras. Wielu kierowców zatrzymujących się w tym celu zapomina, ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti