Stłuczka -kto zawinił?

Stłuczka -kto zawinił?

11 Cze 2016, 13:20

Witam,

Miałem stłuczkę na drodze dwupasmowej. Problem polegał na tym, że jechałem lewym pasem, a chciałem zmienić pas ruchu na prawy. Włączyłem kierunkowskaz i spojrzałem w lusterko. Było wystarczająco dużo miejsca abym się zmieścił. Zjeżdżając na prawo samochod z prawego pasa zajechał mi drogę. W związku z tym nie mogłem wjechać na prawy pas. Mój samochód był mniej więcej na środku między lewym a prawym pasem. Z kolei z lewej strony samochód rozpoczął manewr wyprzedzania. Sytuacja wyglądała następująco 3 samochody obok siebie na drodze dwupasmowej. Nieopatrznie zjechałem lekko na lewo uderzając w bok samochodu który mnie wyprzedzał. Po pytanie kto zawinił? Czy samochód powinien mnie wyprzedzać mimo, że nie zmieniłem pasa na prawy?
Janek125a
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 02 2000
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.3
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Pro+ - cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie
    Renault Pro+ przedstawia cztery rodzaje zabudów w nowym pick-upie Renault Alaskan, doskonale pokazujących pełne spektrum know-how marki: Alaskan ambulans, pojazd ratowniczo-pożarniczy, samochód z wysięgnikiem ...
    Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami? Kupuję samochód - gdzie rozglądać się za autami?
    Zastanawiasz się nad zakupem samochodu? Na pewno jest to dość stresująca chwila, patrząc szczególnie na fakt, iż nowości nie brakuje. Im więcej posiadamy pieniędzy, tym większy zakres możliwości mamy do wyboru. Niezależnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Fiat Saicento - tuning
      Mitsubishi Lancer, Michałowski, przód
      Seat Ibiza, dziewczyna, 2
      Po wyścigu swobodny powrót po czas przejazdu