Stłuczka pokrycie naprawy z własnej kieszeni

Stłuczka pokrycie naprawy z własnej kieszeni

12 Lip 2011, 22:33

Witam wszystkich,

Miałem ostatnio stłuczkę - wjechałem w tył auta. praktycznie nic się nie stało poszkodowanemu z autem, jedynie drobne otarcie zderzaka. Zdeklarowałem się ze pokryję koszty z własnej kieszeni.
Z mojej strony pytanie, czy o każdej stłuczce musi wiedzieć ubezpieczyciel (nie chce stracić zniżek) przecież naprawę pokryję z własnej kieszeni (swoja drogą wątpię żeby auto poszło do lakiernika).
Oraz w jaki sposób mogę się zabezpieczyć aby poszkodowany w późniejszym, czasie nie wyłudzał pieniędzy. Czy spisanie oświadczenia na którym mowa będzie o tym ze pokrywam koszty z własnej kieszeni wraz z kosztami załatwia sprawę? Podkreślę jeszcze raz nie chcę angażować w to ubezpieczyciela. Jak takie oświadczenie powinno wygladać? Bo chyba raczej nie jak typowe "oświadczenie sprawcy kolizji", bo przez nie angażuje się ubezpieczyciela do pokrycia szkód?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
jozek55
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 12 Lip 2011, 22:18

Re: Stłuczka pokrycie naprawy z własnej kieszeni

15 Lip 2011, 09:47

pokrywasz koszty naprawy,piszecie oświadczenie(pisać chyba umiecie).
nie ma potrzeby informować ubezpieczyciela.i po sprawie.
tak prywatnie to się dziwie ,że poszkodowany poszedł na taki układ.
ryba1977
ryba1977
Aktywny
 
Posty: 320
Rejestracja: 29 Sty 2010, 18:47
Miejscowość: poznań

Re: Stłuczka pokrycie naprawy z własnej kieszeni

16 Lip 2011, 10:04

W oświadczeniu musi być zawarte, np.
Ja Jan Kowalski w dn. 15.07.2011 spowodowałem kolizję drogową w Warszawie na ul.Warszawskiej uderzając samochodem marki Fiat w tył samochodu marki Mercedes. W wyniku kolizji uszkodzenia wycenione zostały na 100 zł. Zobowiązuję się do pokrycia tej kwoty przelewem bankowym do dnia 16.07.2011. Poszkodowany Stefan Majewski oświadcza, iż zgadza się z wyceną szkody i nie ma dalszych roszczeń z tytułu odszkodowania.
[podpisy]
Załączniki
1.Potwierdzenie przelewu bankowego
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 20:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
  Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...
  Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu Pamiętaj o skrobaczce i szczotce do odśnieżenia samochodu
  Zimą, parkując auto na zewnątrz, musimy liczyć się z tym, że zastaniemy nasz samochód pokryty śniegiem czy nawet lodem. Aby poradzić sobie z tymi niespodziankami i odpowiednio przygotować samochód do jazdy potrzebujemy przede ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti