Stosunkowo szybki samochód do 100k

20 Paź 2015, 10:31

Witam serdecznie,
w przyszłym roku planuję nabyć nowy pojazd.
Budżet w wersji optymalnej to 100k pln
Kwotę można nagiąć w górę do powiedzmy 130-140k pln ale to już jest naprawdę górna granica.
Wymagania:
-używany ;),
-najlepiej sedan bo łatwiej psu wejść na tylną kanapę ;)
-szybki ;)
-V8
-Automat
-najlepiej RWD, ostatecznie AWD

Moim faworytem jest c63amg, lecz ceny zaczynają się dopiero od ok. 120 tys. i nie wiem w jakim stanie będą te auta.
M3, odpada. Tak samo żadne audi mnie nie przekonuję.
Myślałem też o jakimś mustangu, camaro ale też średnio.
Tak naprawdę to ja nie wiem co chcę kupić;) Najchętniej właśnie c63 za rwd automat i fajny dźwięk silnika. Może moglibyście podsunąć jakieś propozycję
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

20 Paź 2015, 11:04

Dodge Charger HEMI
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Paź 2015, 12:00

Lexus ISF :naughty: Ostatnio oglądałem Zakup Kontrolowany, gościu miał budżet 170k , zaproponowali mu Challengera 6.1 Hemi , BMW F10 550i i oczywiście Lexusa ISFa którego wybrał :ok:
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

20 Paź 2015, 12:20

Na ISF patrzyłem, ale wtedy już wolę c63 ze względu na silnik i jego dźwięk;)
Charger mi się nie podoba w ogóle. Jeżeli coś amerykańskiego to już bardziej camaro:)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ten się w budżecie łapie, ale znowu wiem że te 6.2 v8 miały jakąś wadę fabryczną ale nic nie mogę znaleźć na ten temat i trochę obawiam się przebiegu, jeżeli wada fabryczna usunięta to kupować ale tego nie wiem.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ten byłby ok ale znowu budżet nie ten ;)
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

20 Paź 2015, 14:46

Jaguarek XF-R
[link do oferty na Allegro wygasł]
Volvo
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Hmm? :ok:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

20 Paź 2015, 21:08

sanvean23 napisał(a):Ostatnio oglądałem Zakup Kontrolowany, gościu miał budżet 170k , zaproponowali mu Challengera 6.1 Hemi , BMW F10 550i i oczywiście Lexusa ISFa którego wybrał
Ogladałem ten odcinek :mrgreen: do momentu pokazania Challengera byłem za IS-f, po pokazaniu tego pięknego czarnego cuda z kompresorem sprawa się skomplikowała :oops:
Można poszukać 300c [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
Albo bardziej ambitnie czyli Cadillac CTS V, tylko bieda z ogłoszeniami :/ [link do mobile.de wygasł]
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW M3 i BMW M4 Coupe z nowym, mocnym silnikiem
    Debiut nowego BMW M3 Limuzyna oraz nowego BMW M4 Coupe zwiastuje wejście na rynek nowej generacji samochodów sportowych o wysokich osiągach, stworzonych przez BMW M GmgH, a także oznacza zaszczepienie filozofii BMW ...
    Kalkulator - prawo jazdy kat. "B" + przyczepa
    Jak ciężką mogę ciagnąć przyczepę mając prawo jazdy kategorii"B"? Czy mogę jechać z przyczepą kempingową? Czy przyczepa musi posiadać hamulec najazdowy? Jak policzyć czy jazda z przyczepą jest zgodna z prawem?

20 Paź 2015, 21:39

C63 amg auto z klasą. Trzymam kciuki żebyś dorwał takiego zamykając się w budżecie!
mariuszowy
Nowicjusz
 
Posty: 21
Auto: fiat 126p

21 Paź 2015, 12:39

Kieł - XFR mi się podoba i to trochę taki egzotyk ;) ale znowu nie wiem jak z serwisem. Druga kwestia jest ich bardzo mało i cenowo też różnie...
Volvo odpada trochę wieje nudą;) bez obrazy dla właścicieli. Po prostu jest to fajny samochód ale dla trochę starszych kierowców.

mike1735 - 300c bardzo chętnie ale ten nowszy model, ale też używanych mało, a nowe z porządnym silnikiem pewnie z 200-300k
Cadillac nie podoba mi się niestety.
mariuszowy - też za to trzymam kciuki ;)

Podoba mi się też nowy CLS, wiem że to trochę inna klasa niż c63 ale wizualnie jest fajny tylko znowu budżet przekroczę dwukrotnie ;)
Tak że jest ze mną taki problem że mało aut mi się podoba, a jak się podobają to mnie na nie nie stać. Będę obserwował rynek, może za jakiś czas coś się znajdzie z c63 który do tej pory jest moim faworytem, chyba że znajdę 300c
[link do mobile.de wygasł]
tutaj jest ok tylko znowu nie ten budżet ;)
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

21 Paź 2015, 17:41

Fajny temat :D Mam 100k ale szukam auta za min. 160 jak nie wiecej :D

Chcesz fajny "klang" silnika to w twoim budzecie Mustang V6 lub V8.
Jak kupic auto z Niemiec -->PRIV
kalik
Aktywny
 
Posty: 420
Prawo jazdy: 3- 0- 0
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mondeo IV Turnier
Silnik: 2.0TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

21 Paź 2015, 21:04

kalik napisał(a):hcesz fajny "klang" silnika to w twoim budzecie Mustang V6


Porywający dźwięk V6ki :ok:

Panie ble autorze tematu :mrgreen: musisz troszku podejść inaczej do zakupu auta typu amg/rs/m itp. ponieważ popłyniesz tak że odechce Ci się wynalazków :evil:

Musisz zmienić tok rozumowania ponieważ nie patrzysz na cenę tylko na stan... nie ma znaczenia czy c63 będzie kosztować 130k czy 120k liczy się STANauta.
Bo co Ci po tym ze kupisz c63 taniej o 20k jak sam starter zeżre 10k i to tylko sam serwis a gdzie ewentualne naprawy/wymiany.

Następna sprawa odstrzeliłeś is-fa bo pewnie w tabelkach ma 30km mniej a mając 100tyś. is-f jest w zasięgu ręki a do tego jest trwały co przy wynalazkach jest mega ważne...
Do tego jak sobie policzysz że np: same heble w c63 to jest koszt około 5k. to uświadom sobie co się stanie jak padnie Ci skrzynka...
Pewnie napiszesz zgodnie z panującymi mitami że Japońskie będzie droższe tylko że np: skrzynkę do isf-a kupisz za 2,5k a do c63 za 5k... no i dodam że skrzynka isfa jest naprawdę trwała i mega szybka (8biegów!)

Czytałem ostatnio wrażenia z serwisowania nowszych merców tych lepsiejszych :D to powiem szczerze cenowa masakra...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Paź 2015, 10:30

Panie szybki,
może źle wytłumaczyłem w pierwszym poście, chciałbym zakupić samochód do 100k jeżeli znajdę fajny model, który będzie mi się podobał, bo c63 nie kupię za tą kwotę. Budżet można nagiąć do około 140k pln. W tej kwocie kupie jakieś c63, i tak jak napisałem nie wiem tylko w jakim stanie będą te auta, dlatego chcąc w najbliższym czasie wymienić samochód szukam jakiejś alternatywy - tańszej.

Odstrzeliłem ifs'a bo mi się po prostu nie podoba, ani wnętrze tego auta mi się nie podoba ani też z zewnątrz, zwłaszcza "pionowe" końcówki wydechu. To czy będzie miało auto 400, 430 czy 500km nie robi dla mnie różnicy, ponieważ szukam auta stosunkowo szybkiego z jakaś V8 dla przyjemnego dźwięku silnika. C63 mi się podoba, i ma bardzo dobrze brzmiący dźwięk silnika.

Co do kosztów, hamulce przednia oś 1500pln/szt.
Ubezpieczenie OC+AC około 10k pln rocznie.

Co do skrzyni, może paść, równie dobrze może działać albo rozbije auto albo silnik umrze, ale chyba każdy normalny kto kupuję obojętnie jaki samochód liczy się z możliwością awarii. A co do mojej sytuacji finansowej spokojnie mam odłożone na tzw. pakiet startowy.
ble
Nowicjusz
 
Posty: 46
Miejscowość: sc

26 Paź 2015, 10:53

Skoro chcesz mieć fajny dźwięk to może CL500 W216? :naughty: [link do oferty na Allegro wygasł] albo iść po bandzie jak ziomek z mojego bloku i zakupić CL63 AMG (tylko nie w angliku jak on) [link do oferty na Allegro wygasł]. Ten drugi z pewnością spełni oczekiwania co do sprawnego poruszania się i dźwięku
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Paź 2015, 16:18

ble napisał(a):Moim faworytem jest c63amg, lecz ceny zaczynają się dopiero od ok. 120 tys. i nie wiem w jakim stanie będą te auta.
M3, odpada. Tak samo żadne audi mnie nie przekonuję.
Myślałem też o jakimś mustangu, camaro ale też średnio.
Tak naprawdę to ja nie wiem co chcę kupić;) Najchętniej właśnie c63 za rwd automat i fajny dźwięk silnika. Może moglibyście podsunąć jakieś propozycję

ble napisał(a):Odstrzeliłem ifs'a bo mi się po prostu nie podoba, ani wnętrze tego auta mi się nie podoba ani też z zewnątrz, zwłaszcza "pionowe" końcówki wydechu. To czy będzie miało auto 400, 430 czy 500km nie robi dla mnie różnicy, ponieważ szukam auta stosunkowo szybkiego z jakaś V8 dla przyjemnego dźwięku silnika.


Ok. to podaj nam auta które Ci się podobają oprócz tych które kosztują grubo ponad 100k... będzie łatwiej coś pomyśleć.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe