Studia

Studia

23 Maj 2016, 23:28

Czy Waszym zdaniem studia w dzisiejszych czasach ułatwiają znalezienie pracy?? Osobiście studiowaliście?
mazi88
Nowicjusz

Miejscowość: Kuźnia

Re: Studia

24 Maj 2016, 00:28

mazi88 napisał(a):Czy Waszym zdaniem studia w dzisiejszych czasach ułatwiają znalezienie pracy??
Tak, na pewno jest dużo łatwiej.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3290
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Maj 2016, 12:49

Żadne studia nie zagwarantują Ci zdobycia zatrudnienia, dlatego jeśli chcesz iść na studia to tylko na takie, które są zgodne z Twoimi zainteresowaniami.
olasen
Nowicjusz

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Opel Astra

24 Maj 2016, 15:35

Studia na pewno w jakiś sposób zawsze pomagają zbudować korzystny obraz w oczach przyszłego pracodawcy ale jest tyle ofert pracy, że dyplom nie jest determinującym czynnikiem. Studia bardziej pomagają w rozwoju kariery, kiedy chce się awansować i np. taki dyplom jest z automatu wymagany :yes:
Pozdrawiam
Maciek
porównywarka OC i AC
Image

Wykonałeś/aś u nas kalkulację? Wyślij link do wyników porównania na PW i postaramy się dla Ciebie obniżyć cenę jeszcze bardziej :)

Akademia mfind - najpopularniejszy w Polsce serwis z poradami ubezpieczeniowymi
mfind
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

24 Maj 2016, 18:21

Powiem na swoim przykładzie.
Po technikum poszedłem na dzienne studia licencjackie (Logistyka i spedycja), zajęcia trwały 3 dni w tygodniu. W pozostałe "zbijałem bąki". W trakcie studiów wykładowczyni (a zarazem dyrektor zarządzająca w jednej z największych firm w północnej Polsce) powiedziała, że dobrym wyjściem byłoby po licencjacie znaleźć pracę i przenieść się na zaoczne bo Ona z pozycji rekrutera patrzy przede wszystkim na to czy dana osoba ma jakieś doświadczenie w pracy (gdziekolwiek, ważne że osoba jest pracowita). A na papierku nie masz wyszczególnione jakim trybem studiowałeś.

Po zakończeniu studiów licencjackich załapałem się jako kierowca w międzynarodowych przewozach osób (jeździłem w wakacje). Dodatkowo zapisałem się na studia magisterskie (Ekonomia, specjalizacja Ekonomika Transportu i Logistyka). Po wakacjach zacząłem pracę w biurze (koordynator ds. transportu) i choć ciężko jest czasami to lubię to co robię. Obecnie w tym roku kończę magisterkę i bronię pracę (takie są plany ;) ).

Co będę robić w przyszłości? Prawdopodobnie po obronie będę dalej pracował tu gdzie pracuję (mogę nawet do emerytury - ważne by był popyt na nasze usługi) i wybiorę się na "podyplomówkę" z BHP. Trzeba się rozwijać. A kto wie co będzie dalej...

Z moim obecnym szefem rozmawiałem i dzięki temu, że się rozwijam to On to docenia (finansowo także :D ) oraz mam elastyczny czas pracy. Nie ma problemu także jakbym chciał rozwinąć dodatkowy biznes.
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T
Jest: '97 Fiat 126p, '02 Laguna IIphI V6 24V
Roadkiller
Aktywny

Zdjęcia: 1
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphI
Silnik: V6 24V 207KM
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

09 Cze 2016, 15:17

to fajnego masz szefa jak Cię wspiera w zdobywaniu wiedzy.
A jaką uczelnie kończyłeś bo znajomy właśnie chce iść na logistykę na WSB.
mazi88
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie daj się przekręcić Nie daj się przekręcić
    Czy wiesz o tym, że kupując samochód sprowadzany z zagranicy, możesz żądać od sprzedawcy certyfikatu z ostatniej kontroli pojazdu wykonanej w kraju pochodzenia samochodu z informacją o jego przebiegu.
    Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać? Jak podjeżdżać na wzniesienia i bezpiecznie z nich zjeżdżać?
    Poruszanie się po ulicach miast przypomina często wyprawę w trudno dostępny teren. Wysokie krawężniki, koleiny, dziury na drodze mogą być wyzwaniem nawet dla doświadczonych offroadowców. Zauważyli to producenci samochodów ...

• Re: Studia

09 Cze 2016, 18:32

Licencjat kończyłem w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku - Logistyka a specjalizacja Logistyka i spedycja.
    Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T
    Jest: '97 Fiat 126p, '02 Laguna IIphI V6 24V
    Roadkiller
    Aktywny

Zdjęcia: 1
    Miejscowość: GCH
    Auto: Laguna IIphI
    Silnik: V6 24V 207KM
    Rok produkcji: 2002

18 Cze 2016, 12:23

jakbyś miał drugi raz wybierać poszedłbyś na tą samą uczelnie?? Jak wspominasz?
    mazi88
    Nowicjusz

22 Wrz 2016, 14:42

w tej chwili wg mnie najważniejsze jest doświadczenie, a nie studia. Osobiście nie skończyłem studiów, ale wcześnie zacząłem kariere
    carlosan
    Nowicjusz

Auto: ford mondeo

27 Wrz 2016, 20:26

Niezależnie czy studia ułatwiają pracę czy nie, żeby ją znaleźć studia trzeba mieć, jest niewiele zawodów, w których wystarczy dobry warsztat
    maciek898
    Nowicjusz

Auto: Nissan Juke

02 Paź 2016, 21:34

Studia są konieczne, a do tego zdobyte doświadczenie.
    Pistolecik
    Początkujący
    Awatar użytkownika

04 Paź 2016, 07:34

Według mnie studia jak najbardziej pomagają w znalezieniu pracy, z resztą widzę to po sobie.
    motii
    Nowicjusz

Auto: Mercedes 250

04 Paź 2016, 07:46

A ja powiem lepszy szczęśliwy drwal niż nieszczęśliwy filolog. Mieszkam w niespełna 400 tys mieście w którym jest 14 uczelni wyższych łącznie z WSFK (wyższa szkoła fryzjerstwa i kosmetologii). I jeżeli ktoś twierdzi że mu studia pozwolą znaleźć pracę i zarobić to się myli. Nie zmienia to faktu że studia umożliwią to pracę urozmaicić i być może awansować. Bez nich będzie trudno. Jednak nie studia a Twoje podejście do pracy i szczęście do przełożonych będą podstawowym czynnikiem w twojej ścieżce kariery. Więc kończąc - lepiej mieć niż nie mieć ale ile one będą warte zależy wyłącznie od Ciebie i trochę twojego szefa.
    diddy79
    Początkujący

Prawo jazdy od: 14 04 1999
    Auto: Alfa Romeo 159 SW
    Silnik: 2,4 JTDM 200KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Rok produkcji: 2008

08 Paź 2016, 23:21

W dzisiejszych czasach bez dobrych studiow raczej nie zdobedziemy pracy. Oczywiscie jesli interesuje nas zwykla praca fizyczna, to nie beda one potrzebne .. tylko malo kto tak naprawde sie do tego nadaje. Wiekszosc ludzi chcialabym dostawac pieniadze za prace intelektualna, jednak do tego potrzeba sie troche wysilic. Mojej znajomej corka postawila na rozwoj w kierunku rachunkowosci i udala sie na Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu gdzie wlasnie idzie na drugi rok. Osobiscie uwazam, ze to dobry wybor i nie powinna miec problemu ze znalezieniem dobrego stanowiska na poczatek. Niestety w zyciu nie ma nic pewnego.
    Alfred79
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 05 1979
    Auto: Audi A4
    Silnik: 2.0
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sport/Coupe
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2005

20 Paź 2016, 10:56

doświadczenie jest niesamowicie ważne, ale studia, czyli tzw. papier mają duży wpływa na to jak patrzy na nas potencjalny pracodawca
    miros
    Nowicjusz

Auto: Opel Astra

• Warto przeczytać
    • DSCN5829
      Miasteczko Master Truck o zachodzie słońca
      Chevrolet Master Eagle 1933, tył
      Volkswagen Golf III, srebrny, dziewczny, 5
      Renault Megane R.S. 275 Trophy, przód