Stukanie z tułu prz ruszaniu

Stukanie z tułu prz ruszaniu

06 Lut 2016, 07:41

Witam! Dostałem w "spadku" Fiata Uno 1.0 i.e 1999, wiec od razu mówie że auto mam od niedawna, i jeszcze nie znam jego budowy. Problem dotyczy tego, że przy ruszaniu z postoju, słyszę dziwne stukanie z tyłu i jakby "napinanie linki hamulcowej", przekłada się to na słabe ruszanie, muszę więcej dodawać gazu, i w przypadku postoju, na minimalnym wzniesieniu on stoi w miejscu, nie toczy się ani w przód ani w tył (ostatnio miałem nawet problem z pchnięciem go). Podejrzewam że w jakimś momencie blokują się szczęki na bębnach, lub hamulec ręczny jest za mocno naciągnięty i łapie (mimo tego że jest opuszczony, i nie wyświetla kontrolka). To jeden objaw, a drugi, że przez to mam ogromne spalanie. Spalił mi przy jeździe po mieście w nocy (bez korków) około 10-12 benzyny przy 70km, i grzeje się silnik. Jak uważacie, czy to wina ręcznego, bębnów, szczęk czy może coś z płynem hamulcowym, albo jest stary, lub zapowietrzony? Dziękuje z góry za pomoc

PS. Jestem mało zaawansowanym kierowcą, nie grzebie w aucie, więc bądźcie wyrozumiali :P
lu88kee
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 02 1988
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Uno
Silnik: 1.0 i.e.
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Stukanie z tułu prz ruszaniu

06 Lut 2016, 09:58

lu88kee napisał(a):PS. Jestem mało zaawansowanym kierowcą, nie grzebie w aucie, więc bądźcie wyrozumiali

Oddaj w takim razie auto do mechanika - on napewno znajdzie powód.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Lut 2016, 10:06

fajna uwaga :P chodź nie pomocna :P wolałbym mniej wiecej znać przyczynę, zanim pójde do mechanika, albo ktoś pomoże w naprawie. Nie znając przyczyny może mi "wymyśleć" kilka rzeczy do naprawy po drodze jak to bywa :D także jak ktoś ma coś innego do dodania to z góry dziękuje
lu88kee
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 02 1988
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Fiat Uno
Silnik: 1.0 i.e.
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Lut 2016, 10:20

Napewno jest to problem z hamulcami - mechanik musi zdjąć koło, rozebrać hamulce i sprqawdzić co jest przyczyną - czy np. zapieczony tłoczek, czy prowadnice klocków, czy zbyt naciągnięta linka itd itd.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Lut 2016, 10:38

Za mocno wkręcone śruby od kół, lub ktoś założył dłuższe.
Wykręć śruby i sprawdź czy mają ślady otarcia o pionowe ramię, do którego jest zamocowana linka.
andrzej_124
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa jakość aut poflotowych * Nowa jakość aut poflotowych *
    Zmienia się rynek aut poflotowych i poleasingowych. I są to widoczne zmiany na lepsze. Coraz łatwiej znaleźć wśród takich aut oferty atrakcyjne pod każdym względem. Jeszcze nie tak dawno oferta samochodów pokontraktowych ...
    Warsaw Moto Show 2015 Warsaw Moto Show 2015
    Po oficjalnym otwarciu targów przez organizatorów, odbyła się konferencja prasowa Arrinery, a następnie konferencje i warsztaty. Wieczorem podczas uroczystej gali miał miejsce finał siódmej edycji plebiscytu "Złotej Kierownicy". ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006