Sukces sprzedażowy Toyoty w Europie w trzecim kwartale 2013

Sukces sprzedażowy Toyoty w Europie w trzecim kwartale 2013

17 Paź 2013, 12:26

Toyota Motor Europe (TME) opublikowała wyniki sprzedaży koncernu w Europie w trzecim kwartale 2013 r. Łącznie sprzedanych zostało 216 837 samochodów Toyoty i Lexusa, o 5% więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Wynik ten pozwolił firmie po raz pierwszy od 4 lat przekroczyć 5-procentowy udział w europejskim rynku motoryzacyjnym. Gwałtownie rośnie sprzedaż samochodów hybrydowych (32 746 sztuk w trzecim kwartale), które stanowią już 18% całkowitej sprzedaży Toyoty w Europie.

Image

Daniele Schillachi, Vice-Prezydent Toyota Motor Europe odpowiedzialny za sprzedaż i marketing powiedział: "wyniki sprzedaży Toyoty w Europie przyśpieszyły w trzecim kwartale 2013 roku wraz z pojawieniem się w salonach nowej Corolli i Aurisa Touring Sports, dzięki czemu po raz pierwszy od czterech lat udało nam się uzyskać ponad 5-procentowy udział w rynku. Dodając do tego ponad 20-procentowy wzrost sprzedaży modeli hybrydowych zakładamy, że w całym 2013 roku sprzedamy w Europie więcej samochodów niż ubiegłym roku, co pokazuje rozwój Toyoty przy ogólnie słabnącym rynku".

Dzięki odmianie kombi (Touring Sports) kompaktowego Aurisa, sprzedaż modelu wzrosła w trzecim kwartale o 66%, do 33 348 egzemplarzy.

POLECAMY Toyota Auris Touring Sports pierwsze w pełni hybrydowe kombi

Corolla przekroczyła liczbę 40 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, stając się tym samym najbardziej popularnym samochodem w historii motoryzacji. Również w Europie nowy model cieszy się dużym powodzeniem, notując 24-procentowy wzrost sprzedaży w trzecim kwartale br.

Z niesłabnącym zainteresowaniem klientów w Europie niezmiennie spotykają się także RAV4 (24 505 sprzedanych egzemplarzy, 55-procentowy wzrost) i 7-miejscowy mini van Verso (9 887 sprzedanych egzemplarzy, 17-procentowy wzrost).

Image

Od początku roku Toyota sprzedała w Europie 115 032 samochodów hybrydowych (wzrost o 47%). Już co piąty samochód sprzedany przez koncern w Europie ma pełny napęd hybrydowy.

źródło: Toyota
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 1992
Zdjęcia: 7369
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze Jesień i niespodziewane leśne zwierzęta na drodze
  Teraz, kiedy zmierzch zapada dużo szybciej, a dodatkowo pogoda potrafi być mglista i deszczowa, łatwo można nie zauważyć zwierzęcia wybiegającego na jezdnię. Większość dzików, saren i innych leśnych zwierząt ginie ...
  Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
  Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Trial Lędziny 2014 czerwiec
   Master Truck
   SuperOES & BMW Challenge - 10.03.2012, Tor Poznań - zdj. 8
   Fiat Freemont Cross
   Samochody z graffiti