Suzuki Baleno szarpie podczas jazdy

Suzuki Baleno szarpie podczas jazdy

10 Sty 2012, 16:44

Witam, posiadam autko Suzuki Baleno 1,3 benzyna, rocznik 1996. Od pewnego czasu samochód "szarpie" podczas jazdy i zapala się kontrolka "CHECK ENGINE". Jak zdejmę nogę z gazu lub wrzucę na luz kontrolka gaśnie i wszystko jest O.K., przy ponownym dodaniu gazu zaczyna znowu szarpać. Wymieniłem aparat zapłonowy, ale nic to nie dało. Czy ktoś może mi pomóc?
Artycha
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 05 1974
Auto: Suzuki Baleno 1,3

Re: Suzuki Baleno szarpie podczas jazdy

12 Sty 2012, 20:04

hallo , autko już niemłode - kable , świece stare ? cewka ?
od pewnego czasu mamy tez jesienno wilgotną porę :wink:
iskra/WN jest leniwa lubi biegać na skróty do masy :roll: - zapal silnik po ciemku podnieś maskę i szukaj gdzie jarzy; ALE uważąj wtedy żeby nie wsadzić ręki, szalika pod pasek :mrgreen:
- moze to być też wina sondy , lub fitra czy pompy paliwa
auto ma gaz ?
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany

Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy od: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

17 Sty 2012, 16:30

nie sprawdzę po ciemku, bo dzieje się tak tylko podczas jazdy, przy włączonym biegu. Jak wrzucę na luz i przegazuję to silnik wchodzi bez przerywania na obroty. Gdyby była to pompa, to przerywałoby pewnie przez cały czas. Świece wymieniłem na nowe.
Pozdrawiam - Artycha
Artycha
Obserwowany

Prawo jazdy od: 10 05 1974
Auto: Suzuki Baleno 1,3

17 Sty 2012, 21:29

Gdyby była to pompa, to przerywałoby pewnie przez cały czas. Świece wymieniłem na nowe.

błąd pod obciążeniem idzie duuużo więcej paliwa - chyba że nie idzie ..wiec przerywa
filtra paliwa kiedyś był wymieniany ?
to że swiece nowe :? to nie oznacza że iskra nie ucieka przebiciem kabli WN
wymieniony aparat zapłonowy z kopułką nowy ??
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany

Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy od: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

25 Sty 2012, 22:16

Miałem podobny problem. Znajomy mechanik wymienił mi kable, świece i kopułke i wyciął katalizator. Wszystkie problemy się skończyły, a samochód ma teraz dużo lepsze osiągi i dźwięk wydechu :D
titi94
Obserwowany

Prawo jazdy od: 03 06 1994
Auto: Suzuki Baleno, 1.3 16V
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Instalacje LPG i ich generacje Instalacje LPG i ich generacje
    Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są obecnie stosowane generacje instalacji LPG oraz jakie rodzaje zbiorników na gaz można montować w samochodach. Zaczynamy do Gazowych Układów Zasilania (GUZ) pierwszej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006