Suzuki Swift 2000r 1.3, lekko szarpie

Suzuki Swift 2000r 1.3, lekko szarpie

06 Kwi 2012, 13:09

Cześć wam :-)

Niedawno kupiłem Suzuki Swifta z 2000r. z silnikiem 1.3 (+ GAZ). Po przejechaniu już sporych odległości, zauważyłem pewną zależność / mankament tego auta.

Kiedy jeszcze było ono w planach kupna, czytałem o nim i o ewentualnych usterkach, które te auto nawiedzają częściej. I było to sprzęgło, które rzekomo nie jest jakoś najdroższe, ale lubi się spierniczyć w tym modelu częściej niż inne podzespoły.

Kiedy jadę na pierwszym biegu wrzucam na drugi, to samochodem tak lekko trzepnie. Nie ma takich objawów w innych przypadkach. Druga sprawa to jak wcisnę sprzęgło, są zamknięte szyby, wentylacja wyłączona, leciutko je słychać (lub dźwięk dochodzący z komory silnika... bo auto jest dość głośne) i nie wiem czy mam się szykować na wymianę sprzęgła i czy tym w ogóle mam się przejmować bo może ten typ tak ma. A biegi wchodzą ogólnie bardzo fajnie.

Pozdro! :)
Sparrow
Nowicjusz

Miejscowość: Katowice

Re: Suzuki Swift 2000r 1.3, lekko szarpie

24 Kwi 2012, 13:01

Póki co jeżeli biegi wchodzą fajnie i nic złego się nie dzieje,to nie szukaj problemu na siłę. Zwróć jednak uwagę na samo sprzęgło,bo możliwe że po przejechaniu kilkuset km będzie do wymiany. Tutaj polecam sprzęgła Exedy-to solidna firma.
Exedy24
Początkujący

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: AUDI A4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe
    Zmiany naliczania podatku akcyzowego od samochodów osobowych najprawdopodobniej zostaną wprowadzone od nowego 2017 roku. Rząd zamierza ograniczyć import starych samochodów. Według nowych przepisów im ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006