Suzuki Wagon R+ czy Opel Agila

Suzuki Wagon R+ czy Opel Agila

17 Gru 2012, 14:03

Witam
Pod kilkoma względami (gabaryt, przestrzeń w środku, spalanie) spodobały mi się samochody:
Suzuki Wagon R+ (1.2 może 1.3) oraz Opel Agila (1.2)
Nie dysponuję dużymi finansami na zakup samochodu, wiem więc, że kupując grata do 8000 będzie trzeba na wejściu władować coś w naprawy, no i nie mam też co wybrzydzać...

Co powiecie o tych samochodach? Części drogie? Trudno dostępne? (słyszałam że z suzuki wagon R+ może być problem, prawda to?)

Głównie jeżdżę po mieście, czasem muszę coś dużego przewieźć samochodem stąd szukam takiego z przestrzenią wewnątrz, ale też nie jakiegoś dostawczaka bo aż takich potrzeb nie mam, to będzie pierwszy w 100% mój samochód więc proszę o rady dla kogoś kto pierwszy raz będzie w ogóle kupować jeździk.

Na co zwrócić uwagę co w nich jest kiepsko zrobione? który bardziej polecacie?
A może jakiś inny w podobnej stylistyce jeszcze mi polecicie?
czarnaowca
Obserwowany

Auto: Cienki
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Suzuki Wagon R+ czy Opel Agila

20 Gru 2012, 04:54

Przede wszystkim dobrze,że omijasz silnik 1,0. Oprócz tego 1,2 w Oplu też nie jest ideałem... :)
Generalnie auta są praktycznie bliźniacze. Suzuki po 1997 roku to albo 1,0 albo 1,3.
Z tym,że ten 1,0 ma prawie 70KM o ile pamietam. Ten 1,3 sporo pali...
Moim zdaniem możesz byc skazany...na Opla ze względu na ilość oferowanych do sprzedaży Opli i Suzuki.
W sumie jeszcze bym się zastanowił czy nie wziąć innego auta od tych dwóch. Sam szukałbym na twoim miejscu Punto II z prostym 1,2 - 60 KM. Mało ,pali,tani w naprawie i bardziej ekonomiczny w spalaniu.Pomyśl nad tym. :yes:
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy Jazda po spożyciu alkoholu - alkoholowy zawrót głowy
    Zdarzenia drogowe będące wynikiem jazdy po spożyciu alkoholu od wielu lat stanowią przekleństwo polskich dróg. Podjęte przez policję działania przynoszą efekty, ale wciąż jest wiele do zrobienia.
    Nie wpadnij w dziurę Nie wpadnij w dziurę
    Zima powoli ustaje, a wraz z wyższymi temperaturami i topniejącym śniegiem na drogach pokazują się dziury. Jazda po takiej ulicy wymaga od kierowcy sporo cierpliwości i umiejętności. Zwłaszcza, że nieumiejętne pokonywanie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Przekazanie kluczyków firmie CEZ, Skoda Octavia Green E Line
      Master Truck
      Volvo N88, ciężarówka
      Piotruś - najmłodszy kaskader w Polsce
      Alufelgi, Bentley Motors