Swap silnika Skoda Felicja

21 Sie 2009, 11:27

Mam pytanie czy da się zrobić swapa silnika w Skodzie Felicji z 1.3 benzyna na 1.4 TDI ze Skody Fabi I!
Zell
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Brodnica

21 Sie 2009, 13:16

Da sie zrobic ale jes to zby kosztowne moim zdaniem, szkrzynie trzeba zmieniac (inne przelozenia), instalacje do swiec zarowych, noi nie wiadomo jak tam mocowania by pasowaly.
W Krwi benzyna, zamiast Serca turbina
dawidbn
Zaawansowany
 
Posty: 777
Miejscowość: Koszalin

21 Sie 2009, 15:09

Wszystko się da zrobić.Ale czy to będzie opłacalne?Jak uda ci się znaleść większy silnik i będą pasowały jego mocowania,to czeka cię jeszcze wymiana nie tylko skrzyni biegów,ale całego układu przeniesienia napędu.TDi jest mocniejszy,nie wiadomo więc,czy sięnie okaże,że trzeba wymienić układ hamulcowy,żeby miał większą skuteczność hamowania.No i osprzęt silnika(chłodnica,akumulator,cała instalacja wtryskowa).
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Sie 2009, 15:32

A można prosić o przybliżony kosztorys? Bo mój kumpel planuje coś takiego zrobić ale nie wie ile musi na to wyłożyć kasy!
Zell
Nowicjusz
 
Posty: 36
Miejscowość: Brodnica

21 Sie 2009, 23:04

Koszta moga byc naprawde wysokie bo inaczej by bylo gdyby chcial wstawic silnik benzynowy do samochodu w ktorym poprzednio tez byl benzynowy, a chce wstawic silnik diesla jest troche wiecej zabawy z tym, Koszta moga przerosnac wartosc tego samochodu.
W Krwi benzyna, zamiast Serca turbina
dawidbn
Zaawansowany
 
Posty: 777
Miejscowość: Koszalin

22 Sie 2009, 06:48

Nigdy niewiadomo ile sie wlozy i niewiadomo czy potem wszystko bedzie wspolgrac ze soba,mozesz zrobic swap i moze byc wszystko pieknie ladnie ale mozesz tez zrobic i potem cos padnie i dodatkowe koszty beda,no i faktycznie swap moze przekroczyc wartosc auta
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Motoryzacyjne Słowo Roku 2019
    Elektromobilność, suwak, a może hybryda? Przedstawiciele branży automotive po raz pierwszy w Polsce wybrali "Motoryzacyjne Słowo Roku" w plebiscycie przygotowanym przez sieć ProfiAuto. Wyniki pokazują, że miniony rok zdominowała ...

22 Sie 2009, 14:33

Ja bym sobie dał spokój z zakładaniem TDI. Nie wiadomo jak komputer, sterowniki, czujniki... Nie wiem jak to się będzie zachowywać. Na desce rozdzielczej będzie Ci brakować kontrolki np. od świec żarowych, trzeba założyć turbo (chyba że jest razem z silnikiem), praktycznie cały osprzęt musi być inny. A nie lepiej te wszystkie dodatkowe pieniądze które byś włożył w założenie TDI zainwestować w gaz? Jazda potem praktycznie za darmo... :)
Jeśli silnik jest ok, to nie kombinuj z przekładkami, a jeśli masz padnięty i musisz wymienić to ewentualnie możesz założyć 1,6. Moc i przyspieszenie większe a zużycie paliwa niewiele wyższe. Ale decyzja należy do Ciebie.
pawliszon
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Ostrowiec Św.

23 Sie 2009, 21:51

moze poszukaj jakiejsjednostkinapedowej odfelicji tylko mocniejsza, a napewno przerobka bedzie tansza niz w przypadku silnika z fabii
Japonia górą!!!Nissan, Honda, Mitsubishi, Mazda rządzą!!!
Brian Oconner
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość: Poznań

24 Sie 2009, 08:42

A moze tak diesel normalnie od Felicji??
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Sie 2009, 11:49

a potem chiptunign i jechana :lol:
Japonia górą!!!Nissan, Honda, Mitsubishi, Mazda rządzą!!!
Brian Oconner
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość: Poznań

24 Sie 2009, 15:01

no dokladnie albo cylindry na szlif,sportowy wałek,splanowac glowice i inne i pare konikow wiecej bedzie
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Wrz 2009, 21:07

Witam! Jestem nowy na tym forum,mam pytanko,posiadam felicię 1.3 mpi,mam do tego samochodu sentyment i nie chciałbym go sprzedawać,chciałbym przerobić swoją skodzię,zastanawiałem się nad przeróbkami w stylu wrc(klatka,surowe wnętrze)no i przede wszystkim inny silnik,hamulce,zawieszenie itp.itd.Czy wiecie może jaki silnik mógłbym wmontować w skodę żeby mocowania pasowały bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia,jeśli ktoś mógłby mi doradzić co w nią wrzucić byłbym wdzięczny,pracę nad tym projektem chciałbym zacząć w nowym roku,więc postanowiłem powoli się do tego przygotowywać.
INFINITE41
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: przypadkiem