Światła do jazdy dziennej

03 Wrz 2009, 18:02

Ja teraz używam tylko żarówek philipsa. Jestem z nich bardzo zadowolony. Wcześniej byłem przyzwyczajony do firmy Osram, ale teraz doszedłem do wniosku, że taniej mi wychodzi kupować droższe, gdyż bądź co bądź na dłużej starczają. Jeżeli miałbym coś komuś polecać to philipsa, bo sam je przetestowałem. pozdrawiam.
dar1
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: kraków

03 Wrz 2009, 19:58

dar masz rację ,Philipsy wykazują się najlepszą charakterystyką oświetlenia poza tym BOSCH deklasuje je pod każdym innym względem,kosztuje tylko 30 zł za komplet,to są najtrwalsze żarówki na rynku,poza tym okazuje się ,że te najdroższe są najmniej trwałe.Testy przeprowadzono w labolatorium w Niemczech(Darmstadt),ciekawe jest np. to że Philipsy Blue Vision za 79 zł,uplasowały się na przedostatnim miejscu,przed UNITECIEM.Ranking wygląda tak.BOSCH H7,PHILIPS ,Night Guide,Osram Night Breaker,Osram H7,PHILIPS Xtreme Power,PHILIPS Vision Plus,OSRAM Light @Day ,itd.Są też BOSCHE w samym końcu ,takie jak BOSCH Daytime+10 czy BOSCH Extralife za 62 zł(komplet).

[ Dodano: Nie Wrz 06, 2009 10:56 ]
Dotarłem jeszcze do innego testu żarówek H7,wszystko się potwierdziło z tym ,że w tym teście wybrano najlepszą żarówkę pomijając walory cenowe oraz trwałość,jeśli dla kogoś te cechy są nieistotne to najlepszą żarówką okazała się H7 PHILIPS Premium(31.99 zł szt),zdeklasowała nawet siostrę PHILIPS X-treme Power(171.99 zł komplet),jako b.dobre H7 okazały się żarowki Osram Standard(19.76 zł.szt) oraz HELLA Standard(14.35 zł.szt).Polecono żarówki H7 Carrefour(sieć sklepów) kosztujące 11.95 zł.szt :grin: ,testujący stwierdzili,że producentem musi być jeden z wiodących producentów żarówek ,gdyż te żarówki są wysokiej jakości :!: Omijajcie natomiast szerokim łukiem zarowki takie jak:Litech H.I.D :evil: ,Siscar Xenon Blue,Titan,Bottari :evil: ,Ice Blue Tuning Power, :evil: ,ELTA Blues 100W :shock: (Producentowi nawet w oznaczeniu parametru się pomyliło :lol: ,najsłabsze żarowki w teście).UNITEC na tle tych bubli okazał się wcale nie taki zły chociaż ja mam fatalne doświadczenia z żarowkami H4 tego producenta(marna trwałość ,świecą słabo tam gdzie chcą).
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

08 Wrz 2009, 16:31

Ja mam Nightguide i powiem, że chociaż kosztowały swoje, to jednak zupełnie inaczej widze drogę wieczorem, zupełnie inna jakośc świateł
Shari
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: wwa

06 Paź 2009, 10:28

słyszałem głosy, że im droższe żarówki tym maja krótsza trwałość. Jakoś nie mogę się z tym zgodzić. Od kiedy używam droższych żarówek (głównie Philipsa) święcą dłużej. Kiedyś głównie kupowałem te tańsze Osrama czasem zdarzył mi się jakiś bosch, i zdecydowanie częściej musiałem je wymieniać.
dar1
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Silnik 3UR-FE
    Pozostajemy w rodzinie silników UR. Największym przedstawicielem tej linii jest motor 3UR-FE. Wolnossąca jednostka ma aż 5,7 l pojemności, dysponuje mocą 386 KM i wytwarza 543 Nm. Tak duży silnik musi trafiać pod maskę ...