Świeci się kontrolka ABS - VW Bora

Świeci się kontrolka ABS - VW Bora

10 Lip 2016, 18:53

Witam.problem jest następujący; gdy przejeżdżałem przez próg zwalniający zahaczyłem podłogą o prób i wyskoczył mi kontrolka abs i świec caly czas. Zaglądałem pod auto, ale nie zauważyłem nic niepokojącego ( jakiś urwanych, wypiętych przewodów). Co się takiego stało że abs się świeci?
Jakby co to stuknąłem o próg po wyjechaniu tylnych kół.
P.s czy mogę z tym jeździć? Bo mechanik ma urlop
defens
Początkujący

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

Re: Świeci się kontrolka ABS - VW Bora

11 Lip 2016, 12:48

Trzeba sprawdzić przy wszystkich kołach kabelki które idą do czujników od ABS. Sprawdź też bezpieczniki. Możesz też odłączyć akumulator na jakąś godzinkę i po ponownym podłączeniu i uruchomieniu samochodu sprawdzić czy kontrolka będzie nadal się świeciła.

Nie powinno się jeździć samochodem z niesprawnym układem ABS ponieważ jest on częścią układu hamulcowego. Generalnie bez ABSu hamulce powinny działać normalnie, ale trzeba pamiętać o tym że w razie nagłego hamowania koła zostaną zblokowane co będzie skutkowało brakiem sterowności.
Kacper
Stały forumowicz

Zdjęcia: 3289
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Świeci się kontrolka ABS - VW Bora

11 Lip 2016, 21:04

Witamy. Tak jak w poprzedniej odpowiedzi z niesprawnym układem ABS nie powinno się jeździć. Auto w trakcie hamowania może zachować się nieprzewidywalnie.
Należy niezwłocznie dokonać diagnostyki komputerowej i zweryfikować usterkę.
AutoConrad
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki Ogniwa paliwowe Toyoty zasilają budynki
    Dążąc do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla związanej z działaniem firmy, Toyota uzupełniła system zasilania zakładu Honsha w prefekturze Aichi o pionierskie rozwiązanie wykorzystujące stacjonarne wodorowe ogniwa paliwowe. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Zarysowana felga i ubytki w oponie
      Porównanie opon klasy A i G - droga hamowania
      36
      Autosalon Genewa 2006