Szaleje radio i nie tylko - Citroen Xsara. Jaka przyczyna ?

04 Lut 2016, 18:15

Witam serdecznie, dzisiaj w moim aucie stalo sie cos dziwnego, a mianowicie podczas jazdy nagle przestalo grac radio. Po ponownym wlaczeniu go dalo sie tylko podglosnic do 5 stopnia, nic wiecej, nie reagowalo takze na zmiane stacji (mam oryginalne radio kasetowe marki Phillips), pomyslalem, ze moze cos sie odlaczylo, wyjalem radio i poprawilem wszystkie wtyczki, sprawdzilem bezpiecznik (byl ok), zamontowalem radio i po wlaczeniu nadal udalo sie podglosnic tylko do 5, a pozniej do 10 stopnia, z pilota rowniez tylko tyle sie udalo, nastepnie zaczely grac tylko tylne glosniki - przod milczal. Pozniej staralem sie jeszcze raz to naprawic i zauwazylem tez ze ekranik przy zegarach, na ktorym widac przebieg i kontrolka informujaca, ze ktores z drzwi sa otwarte zaczely migac (kluczyka nie bylo w stacyjce), wygladalo to tak jakby cos nie laczylo i samoczynnie sie wylaczaly jak i wlaczaly. Radiu nadal sie nic nie poprawilo. Nigdy wczesniej tak nie mialem. Auto to dokladnie Citroen Xsara II z 2002 roku (nie picasso). Prosze abyscie mi doradzili co moze byc przyczyna, z doswiadczenia wiem ze mechanicy w mojej okolicy sobie z tym nie poradza, chyba ze bym im zostawil auto na ok tydzien....
eminem
Początkujący
 
Posty: 61
Prawo jazdy: 12 10 1990
Auto: francuz

01 Mar 2016, 22:32

Piszesz że radyjko wyłączyło się podczas jazdy. Wygląda mi to na przegrzana końcówkę mocy. Często jest tak że jak przegrzewa się końcówka to radyjko się wyłącza, steruje tym osobny układ i tu są różne metody zabezpieczeń. Czasami może zanikać głos stronami, ale po kliku minutach od przegrzania powinno wszystko wrócić do normy.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dobry akumulator prosto z półki
    Nie zawsze to co stoi na sklepowej półce jest tym czym naprawdę powinno być. Akumulator jest na tyle specyficznym produktem, iż wraz z upływem czasu może utracić część swoich właściwości. Niestety, dość często zdarza ...
    Akcesoria zimowe – wyposaż swoje auto!
    Mróz potrafi naprawdę narobić sporo szkód, jeżeli chodzi o wygodę i komfort jazdy zimą. Na pewno nieraz musiałeś rano wstawać wcześniej tylko po to, by odpowiednio przygotować Twoje auto do jazdy. Na szczęście ...