Szarpie podczas jazdy ze stałą prędkością

Re: Szarpie podczas jazdy ze stałą prędkością

03 Lis 2016, 08:13

aa co do szarpania mają przeguby? chyba to jest nabijanie postów w twoim przypadku
kamykulana22
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 01 1994
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Tigra
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

03 Lis 2016, 14:06

Witaj.
Dla mnie sprawa twojej usterki jest charakterystyczna i podobną sam lata temu przerabiałem w Astrze jedynce. U mnie przyspieszanie było normalne i bez szarpnięć. Za to jak ustabilizowałem prędkość np 60 km/h na 4 biegu ,to silnik podszarpywał.
W aucie miałem lpg i na tym paliwie było to bardziej wyczuwalne niż na benzynie (ba na gazie jest czulszy na zakłócenia w dolocie powietrza !!). Pojechałem do gazowników to mi wyjeździli 180 km dookoła warsztatu przez 2 dni i efekt ich naprawy był taki ,że mi się check palił... a auto nie miało mocy. Czyścili przepustnice ,mierzyli czujniki i nic nie naprawili...Na gwarancji włożyli nowy reduktor !!
W końcu sam się za to zabrałem i naprawiłem w ciągu pół godziny. Miałem szczęście!
Przyczyna ?
Nieszczelność na przewodzie od podciśnienia. Napęknięty przewód na króćcu za przepustnicą... Skróciłem go o 2 cm i naciągnąłem na króciec. Temat się zakończył ,a tak jak Ty ,już nie wiadomo było co dalej robić. Tak więc zanim kupisz nowy silnik... weź podnieś maskę i pooglądaj wszystkie węże i przewody. Jak możesz ściągaj i w palcach ponaginaj czy nie są spękane lub w jakikolwiek sposób uszkodzone. Jeśli silnik ssie "lewe powietrze" ,to właśnie tak będzie chodził jak u ciebie. Jeśli zaś nie możesz pościągać różnych wężyków ,to chociaż je pooglądaj i fizycznie w palcach wyginaj i szukaj dziury na króćcach i na zagięciach. Wszelkie kolanka na tych wężach są potencjalnie podejrzane.
Życzę farta w poszukiwaniu dziurki na dolocie powietrza..! :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Typ: Hatchback

03 Lis 2016, 21:41

ok dzięki jutro sprawdzę z góry i od doły każdy wężyk pokolei. W sumie w ostatnim czasie było ok nie szarpał teraz znowu zaczął ale tak delikatnie że w miare da się jechać. Z tym że spalanie mi o miej wiecej 4L wzrosło nie wiem czy mi się gaz nie rozlegulował na benzynie nie jeżdżę to nie wiem czy też dużo pali bo może to i być sonda lambda
kamykulana22
Nowicjusz

04 Lis 2016, 03:54

Może być też.sonda lambda
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

04 Lis 2016, 10:52

Witam. Częstym powodem szarpania może być również zawór EGR... Polecam sprawdzić i to...
Mithriandil
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 17 09 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra G
Silnik: 1.6 8v 75 km
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2000

04 Lis 2016, 12:30

no ale panowie jak był u tylu mechanbików to raczej powinni wiedzieć żeby sprawdzić sonde lambde toć chyba to na 1 miejscu po tamtym powinno być sprawdzane
kamykulana22
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia 54 Rajd Barbórka w drugi weekend grudnia
    Rajd Barbórka odbędzie się w tym roku w drugi weekend miesiąca. Rywalizacja na odcinkach specjalnych oraz trasie Kryterium Asów na Karowej będzie toczyła się w sobotę, 10 grudnia. 54. edycja kultowej imprezy ...
    Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza Nissan Micra N-Tec - nowa stylizacja nadwozia i wnętrza
    Nissan wprowadził właśnie do sprzedaży nową, specjalną odmianę miejskiego modelu Micra. Wersja N-Tec wyróżnia się nową stylizacją nadwozia i wnętrza, a także zmodernizowanymi rozwiązaniami technicznymi. Jest też bardzo ...

• Re: Szarpie podczas jazdy ze stałą prędkością

04 Lis 2016, 12:44

kamykulana22 napisał(a):aa co do szarpania mają przeguby? chyba to jest nabijanie postów w twoim przypadku

Kolego jak nie wiesz z czego się składa układ napędowy i jakie mają objawy rozwalone przeguby wewnętrzne (od str skrzyni) to nie zakładaj tematów, myślisz ze ktoś Ci naprawi auto przez internet? Już druga strona leci, czy coś się wyjaśniło? no raczej nic..
    A Ty z nonszalancją sie unosisz i mówisz że co mają przegubu do szarpania..bardzo dużo..tak samo jak sprzęgło czy skrzynia.
    Ale objawów szarpania może być tysiące..
    od układu zapłonowego czy paliwa/pompy do całego układu napędowego.
    Z tym że Ty nie chcesz żeby Ci pomóc to nie.

P.S. wcześniej coś pisałeś o aku że słaby? i to ma być powód szarpania? a przeguby dla Ciebie nie mają znaczenia no tak..przeguby służą do nadmychu w kabinie :roll:
    Łokoj
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 17 10 2005
    Przebieg/rok: 27tys. km
    Auto: Audi A3 8P
    Silnik: 2,0 tfsi
    Paliwo: Benzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2006

04 Lis 2016, 13:30

kamykulana22 napisał(a): Z tym że spalanie mi o miej wiecej 4L wzrosło
    No bo ssie lewe powietrze i jak ma za dużo powietrza to głupieje dodaje sobie większą porcję gazu do mieszanki.
    Swoją drogą...ciekawe czy masz taką instalację lpg , która w ogóle podczas pracy korzysta z sondy lambda..?
    artur73
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 27
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy od: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
    Silnik: 114 KM,

04 Lis 2016, 16:53

ja nie mam sekfencji założonej tylko to starszą wersje. Patrzyłem na przewody dotykałem sprawdzałem które mogłem bo tigra to taki samochód że nawet żarówkę wymienić w lampie to pół samochodu trzeba rozebrać) ale wszystko wygląda wporządku więc nie wiem co jest grane. Nie jeżdże na palwie bo drogie i nie mogę sprawdzić tego czy i paliwa dużo pali w sumie nigdy nie sprawdzałem spalania na paliwię więc i tak nie dużo bym wywnioskował. Nie wiem dziś mi zaczął znowu szarpać naładuje aku bo już słabo kręcił zobacze jutro jak bd naładowany.
    kamykulana22
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • DSCN5829