Szukam Auta do jazdy na codzienn ale tez pod ktore podczepie Lawete ..

Re: Szukam Auta do jazdy na codzienn ale tez pod ktore podczepie Lawete ..

12 Sty 2017, 09:11

Octanos145 napisał(a):Dokładnie ... od czasu do czasu będę chciał pociągnąć lawetę , trasa 2tys.km czasem teren górzysty ... podwójnej lawety na 2 auta raczej nie , choć fajnie by było , ale to juz musiałby byc potężny silnik ..... szukam samochód wyposrodkowanego bo nie chce w normalne dni jeździć autolaweta do roboty :D dlatego szukam SUVa lub Puck-up .

Czekam wciąż na propozycje :)

Ty cały czas nie rozumiesz podstawowej rzeczy że udźwig na haku jest podstawą wyboru auta i żadne lekkie auto nie będzie miało powyżej 2,2t co daje realnie możliwość pociągnięcia 1,2t towaru... do tego jakość tego ciągnięcia będzie kiepska bo fizyki nie oszukasz.
Hak jest w pierwszej kolejności a potem auto. Do podłączenia czegoś naprawdę ciężkiego nadają się tylko mistrzunie :mrgreen: pt. LC100 które na określonych rynkach mają haki do 6t z możliwością podłączenia hebla pneumatycznego.
Oczywiście podaje Ci to jako Ciekawostkę.
Ogólnie 2,8t-3t na haku powinno Ci starczyć, silniki diesla tak jak pisałem nie muszą być super wystrzałowe ale takie które mają troszku pojemności, benzyny raczej większe od 3l w górę. Przy autach trzeba sprawdzać poszczególne wersje bo często jest tak że różnica w silniku owocuje sporym zmniejszeniem udźwigu haka...
Więc zrobisz jak uważasz ale wszystkie utarte ścieżki typu dieselek BMWuszka X3 albo wiesvagenek q5 mogą się dla Ciebie skończyć max wtopą finansową. A uwierz mi że wiem co to znaczy awaria na autostradzie takiego zestawu albo mandat za jakąś głupotę 500 EUR... już nie wspomnę o moich znajomych gdzie np: jeden miał ML do lawetki całość imprezy Mercedesowską trwałością i utratą wartości kosztowała go więcej niż zakup brata Landa cruisera 120 z 2005r. Więc szanowny autorze tematu albo jesteś bogaty i odważny albo chcesz po prostu wygodnie i bezpiecznie jeździć tym bardzie że trasa w jedną stronę 2tyś.km. raczej jest już konkretnym tematem.

p.s.

Masz pracę domową pt. wytypowanie aut z udźwigiem na haku około 3t.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Sty 2017, 12:19

A dlaczego uważasz ze udźwig auto musi mieć Ok.3t .... przecież zestaw typu laweta 2 osiowa waga 400-450kg plus auto np for mondeo 1550 to jest 2T ... to po co mi auto z 3t na haku jak Np X5 e53 3.0 diesel ma 2200 kg ... Jeśli sie mylę to daj znać .... bo 3t na haku to cieżko takie auto zgrać ;) ... często sie widzi na trasie multivany jak ciągną lawetę , z reszta mój kolega ciagle tym lata do Niemiec i 3t nie ma ;) Max 2000-2200kg... tylko ze multivan w moim przypadku to nie jest dobra opcja bo ja raz na 2 miesiące cos przytargam a śmigać tym dzień w dzień to udręka. Dlatego szukam cos pomiędzy
Octanos145
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 19 03 2008
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: BRAK \ szukam|

12 Sty 2017, 13:10

Octanos145 napisał(a):A dlaczego uważasz ze udźwig auto musi mieć Ok.3t .... przecież zestaw typu laweta 2 osiowa waga 400-450kg plus auto np for mondeo 1550 to jest 2T ...

Proszę Cię... żeby coś ważyło 450kg na dwóch osiach to będzie gównolit albo sam papier (dowód z wbitą przez Zdzicha masą). Lekka dobra dwuosiowa przyczepa licz około 650-750kg. (też może być więcej)
X5 ma 2,3t a multuivana widziałeś bo 2,5tdi ma 2,5t na haku z tego co pamiętam.
Octanos145 napisał(a): z reszta mój kolega ciagle tym lata do Niemiec i 3t nie ma ;) Max 2000-2200kg.

Ogólnie z tym Twoim kolegą jest ok. niech lata ja Ci piszę jak jest więc chcesz na patencie rób na patencie. :D

Ja już się nie wtrącam :ok:
Powodzonka...

p.s.

W pierwszym poście mówiłeś o ciężarku 1,9t
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu Sposoby na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia samochodu
    Niestety koszty ubezpieczenia samochodu wciąż rosną. Zindywidualizowany sposób liczenia składki oraz zwiększające się sumy wypłaconych odszkodowań dają się we znaki właścicielom samochodów, nawet tym bezszkodowym. ...
    Motor Show Awards 2016 zostały przyznane Motor Show Awards 2016 zostały przyznane
    Już po raz trzeci rozstrzygnięty został konkurs, w którego kapitule zasiadają znamienici polscy dziennikarze motoryzacyjni. Konkurs dość specyficzny, bo jedynym kryterium wyłonienia nagrody jest subiektywne spojrzenie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Polo R WRC, rajd, szutr, zkręt
      VW Golf III - czarny mat
      Bądź tam z Hyundaiem
      Terenowa ciężarówka, Scania