Szumienie z głośników przy dodawaniu gazu.

Szumienie z głośników przy dodawaniu gazu.

14 Lut 2010, 11:26

Witam. Mam taki problem, że przy dodawaniu gazu słysze dość głośny szum z głośników. Gdy auto stoi na niskich obrotach szum jest praktycznie niesłyszalny. Nie zawsze też szumi, są dni, gdy jest całkowita cisza. Kolega mówił, że wystarczy jakoś kable poprzekładać?
Mam radio Alpine IDA X001, wzmacniacz JBL CS 60.2 (chyba tez;d) Wzmak jest pod głośnikami Helix DB 62.1
mateusz3112
Początkujący

Re: Szumienie z głośników przy dodawaniu gazu.

23 Lut 2010, 11:29

To wina kabli. Możesz mieć albo słabej jakości kable sygnałowe (RCA) i one będą "zbierały" różnego rodzaju zakłucenia, albo możesz mieć źle położone kable (np. sygnałowe leżą obok tych od akumulatora), albo jeżeli plus pociągnołeś z aku a minus do blachy, to też może zbierać zakłucenia. Najlepiej jest pociągnąć minus i plus z aku.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący

23 Lut 2010, 22:16

hm. a jakie to sa slabej jakosci?;) koles ktory mi pomagal to robic wybieral calosc okablowania wiec ja nie wiem. tyle pamietam, ze za RCA dalem ok 80zl, jakos tak. No i z masz racje bo minus mam od blachy pociagniety....
mateusz3112
Początkujący

23 Lut 2010, 22:22

Jak za 80 zł to chyba to nie jest jakieś badziewie. Proponuje w takim razie poukładać kable sygnałowe i te od zasilania tak aby nie leżały blisko siebie. Np kable sygnałowe puść z prawej strony auta a kable od zasilania z lewej. Sprawdź też wszystkie końcówki kabli czy są dobrze polutowane i zaizolowane.
Wspaniała muzyka na wspaniałym sprzęcie:) Wszystko czego potrzebuje:)
Bryza
Początkujący

24 Lut 2010, 08:26

Ja bym szukal raczej w radiu To za niskie napiecie zeby były zaklocenia z winy wzmacniacza Posprawdzaj dokladbie polaczenia przy radiu Sprawdz tez czyradio nie robi zaklocen (wsluchaj sie) Jest przy radiu tłumik zakłócen czy w wewnątrz radia ?Nieraz podpinalem wzmacniacze i nigdy masy z aku nie bralem tylko z nadwozia i wszystko "chodziło" na zwyklych kablach za 50 zl Napisz jakie auto jeszcze i sprawdz te polaczenia przy radiu
elektron1234

07 Mar 2010, 10:46

Hej. Powiedz skąd masz wzięty + do radia.
_JunioRŸ_VW_FORD_BMW_
Damian_Apola
Nowicjusz

Miejscowość: Męcina Wielka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

System 4Control z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami System 4Control z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami
    Łącząc system 4Control (4 koła skrętne) z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami, Renault w skuteczny sposób skoordynowało działanie dwóch kluczowych elementów z punktu widzenia zachowania samochodu ...
    Niespodziewany pieszy na drodze Niespodziewany pieszy na drodze
    Piesi, rowerzyści i motocykliści są ofiarami ponad połowy śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce. Z tych grup piesi stanowią aż 35% zabitych, co jest bardzo niepokojące w kontekście średniej w krajach Unii Europejskiej, ...

• Re: Szumienie z głośników przy dodawaniu gazu.

07 Mar 2010, 10:58

Damian_Apola napisał(a):Hej. Powiedz skąd masz wzięty + do radia.

zawsze wykorzystuje instalacje orginalna Jakie ty masz to auto Co za zaklocenia slyszysz alternatora ,ukladu zaplonowego czy wogole jakies szumy
    elektron1234

07 Mar 2010, 15:51

Pociągnij dodatkowy minus z akumulatorai przykręć go do obudowy metalowej radia.
    Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
    Nie pomagam na PW
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1110
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000