Szybkie i komfortowe auto w trasy do 15-17 tyś.

Re: Szybkie i komfortowe auto w trasy do 15-17 tyś.

09 Paź 2016, 17:22

No właśnie w tym problem że nie chcę jeździć padłowatym a3, golfem, leonem, clio, octavią czy innym paździerzem, koszty utrzymania pięknego i wygodnego lsa są do przyjęcia w wersji bez zmiennych faz rozrządu, spalanie jest dla mnie mało ważne po głównie jeżdże w trasie, najważniejsza jest WYGODA a za nią OSIĄGI a na końcu KOSZTY UTRZYMANIA :-)

innymi słowy, mam już jednego taniego w utrzymaniu hatchbacka, po co mi drugi, trochę droższy, trochę szybszy? albo porządnie albo wcale :-)
needtofly
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2011
Auto: Corolla e11 '00
Silnik: 1.4 vvti
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

09 Paź 2016, 17:43

twecho
Początkujący

Auto: M

09 Paź 2016, 17:56

needtofly napisał(a):najważniejsza jest WYGODA a za nią OSIĄGI a na końcu KOSZTY UTRZYMANIA

To jeśli tak to zwracam honor, niepotrzebnie tylko w tytule jest szybki i w opisie nawiązujesz do S3 bo to jakby co innego.
Limuzyny 20 letnie to komfort, cisza ale frajda i sport średni, to sa krowy, niemieckie, japońskie itd..
poza tym oprócz Lexusa masz, Hondę, masz Audi, Mercedesa, Jaguara masz XJ itd..
Łokoj
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 17 10 2005
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Audi A3 8P
Silnik: 2,0 tfsi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

09 Paź 2016, 19:45

Łokoj napisał(a):Do tego komfort, ok cisza..ale osiągi przy 300 koniach i 4 litrowym silniku jak w 200 konnym A3 1,8T

Halo tu ziemia wracamy :D
Ty myślisz że ta różnica taka będzie porażająca ze 1,8t zniknie a tamten zostanie :D
Łokoj napisał(a):no i kwestia spalania w 1,8T pewnie z 8/100 + opcja lpg za 2500 zł, a te 4 litry w 20 letniej limuzynie??
już to widze.

Oj chłopie gadasz głupoty... szczególnie że autor lubi lubi przyciskać :twisted:
Łokoj napisał(a):1,8T 180 KM 4 cylindry, utrzymanie jak Focusa ST, może droższe niż 1,6 ale na pewno tańsze niż jakiegoś 4 litrowca..

Już widzę tą taniość... czemu zawsze mówisz ogólnikami rozmawiamy nie o ałdi czy bmw V8 tylko o Ls ucf10/20 z uz a to jest zasadnicza różnica.
A przeczytałeś że autor robi do 20tyś.km. rocznie i 3/4 TRASA więc gdzie jest problem?
Łokoj napisał(a):Ja bym w życiu takiego auta nie wybrał, koszty zabiją! i tyle mogę powiedzieć.
Utrzymanie Lexusa LS, Audi A8 albo BMW 7 (E38) z 4-5 litrowymi silnikami to są tysiące złotych.

No i znowu zapominasz co z czym porównujesz pod względem kosztów...

Łokoj napisał(a):poza tym oprócz Lexusa masz, Hondę, masz Audi, Mercedesa, Jaguara masz XJ itd..

I znowu porównujesz kosztami skrajnie inne auta ...

Więc jak się zapytam Ciebie czy serwis ałdi 1,9tdi będzie kosztował tyle samo co 2.0tdi i tyle samo co 4,2tdi to co odpiszesz ???
Tak stary są to diesle więc wszystko jedno...

podsumowując...

Postaram się autorowi tematu needtofly umożliwić przejechanie się jednego wieczoru gs300, gs430 i LS ucf10... porozmawia sobie z właścicielami tych aut, nie są to fanboje marki, jeden z nich jest mercedesiarzem i opowiedzą o tych wielkich kosztach serwisu oaz spalaniu. Ba sądzę że nawet Pan od LSa zaprezentuje brak odcinki wtedy porównamy to do magicznych 200km przytoczonych przez Pana łokoj .

A potem opiszemy to w tym temacie :ok:

needtofly napisał(a):koszty utrzymania pięknego i wygodnego lsa są do przyjęcia w wersji bez zmiennych faz rozrządu

Sprostowanie vvti było od 98r. i ucf20 ma wszystkie cechy ucf10, jest oszczędniejszy, szybszy i fajniejszy w środku.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Typ: Sport/Coupe

09 Paź 2016, 20:01

szybki, jak możesz to podeślij mi na maila ten numer telefonu tak jak Cię prosiłem, a c.d. ucf 20 to jest od 95do98 ucf20 bez zmiennych faz? wersja 265hp? a dopieeo od 98 ucf21 to jest 290hp?

i jeszcze jedno pytanko odnośnie klasyka w124 320ce, czy ktoś miał okazję jechać? czy przy prędkościach w przedziale 100-200 jest dobrze wyciszony i szybka jazda nie męczy? czy uświadczę w tym aucie takie rzeczy jak elektrycznie składane lusterka? (pytam bo zawsze składam parkując w garażu :-)

miałem okazje jeździć w124 ale raptem 2.5 litra diesel sedan więc nie sprawdziłem wyciszenia przy wyższych prędkościach
needtofly
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2011
Auto: Corolla e11 '00
Silnik: 1.4 vvti
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

09 Paź 2016, 21:04

Gdzie W124 na autostrady :lol: Przejedz sie takim coupe, za 15tysiecy na pewno bedzie mialo sparciale uszczelki(zreszta nigdy jeszcze nie jechalem takim, ktore by nie mialo), nowe do kupienia tylko w aso za absurdalne pieniadze. Huk powietrza nawet przy ledwo 140kmh jest masakryczny. Ogolnie ten samochod nie jest najlepiej wyciszony nawet w wersji sedan przy e39 wypada wrecz zenujaco. A poza tym sensowne 3.2 za 15k to juz raczej nie istnieje. Trzeba z dyche dolozyc. Ogolnie to nie jest budzet na takie wersje, bo pakiet startowy tych autek pochlonie ci z 5tysiecy, a tyle pewnie odlozone nie masz to raz, a dwa i tak jest spora szansa, ze taki 20letni strucel stanie na autostradzie nawet jak zrobisz podstawowy serwis.
:naughty:
959
Aktywny

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: E320 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo V90 Cross Country w zimie Volvo V90 Cross Country w zimie
    Volvo V90 Cross Country powstał, by stawić czoło trudnym warunkom drogowym i pokonywać oblodzone i zaśnieżone szosy. Do tego miał być duży i komfortowy. Trzeba przyznać, że udał im się ten zabieg! Sami Szwedzi przyznają, ...
    Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie Wywrotki giganty to największe ciężarówki na świecie
    Wozidła sztywnoramowe to największe na świecie pojazdy kołowe. Ładowność największych z nich znacznie przekracza 300 t, a wielkość odpowiada dużemu jednorodzinnemu domowi. Zbudowanie tak imponujących rozmiarami pojazdów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Gąsienice do Quada
      Opel ADAM SLAM z 18'' kołami Twister
      Nocne wyścigi Olsztyn
      Płonący samochód