Szyby - zewnętrzny nalot

22 Mar 2011, 18:16

Witam wszystkich forumowiczów.
Na wstępie zaznaczam,że jestem nowym użytkownikiem, jeśli był podobny temat, albo umieszczam go w niewłaściwej kategorii - przepraszam ;)

Problem wygląda tak: kilka dni temu kupiłem samochód, był brudny, doporowadzam go do porządku,ale kłopot sprawiają szyby. Są bardzo zabrudzone, szczególnie przy krawędziach (przy gumach), standardowe środki do czyszczenia nie bardzo dają radę. Czy znacie jakieś specjalistyczne środki, które mogą uporać się z mocnym brudem?
Na szybach, widnieją również dziwne jakby przebarwienia, zacieki...zwykłe czyszczenie też nie pomaga. Można coś z tym zrobić? Przebarwienia/zacieki/plamy (nie wiem jak to jednoznacznie określić) są dziwne, ponieważ patrząc od wewnątrz prawie tego nie widać, nie przeszkadza w jeździe, nie ogranicza widoczności,jednak patrząc z zewnątrz, wygląda to paskudnie.
Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez zigiwidi, 23 Mar 2011, 10:08, edytowano w sumie 1 raz
zigiwidi
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Tbg/Krk

23 Mar 2011, 07:39

Spirytus, denaturat, rozpuszczalnik.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

23 Mar 2011, 10:13

czyli standardowo domowe metody najlepsze ;] spróbujemy i tego.
zigiwidi
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: Tbg/Krk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus IS Sriracha Red ze złocistymi płatkami
    Z okazji amerykańskiej premiery nowej wersji sedana IS, Lexus przygotował wyjątkowo pikantną stylizację tego modelu, w żartobliwy sposób nawiązującą do jednej z najostrzejszych odmian sosu chili. Auto prezentowane ...