Tablice rejestracyjne - kiedy jest wymagana ich zmiana?

26 Wrz 2013, 13:46

Witam,
Mam pytanko jak to jest z tablicami rejestracyjnymi. Kupilam auto na giełdzie w Gdańsku (ja jestem z Bydgoszczy) poszlam do urzedu, aby przerejestrowac na siebie autko i dowiedzialam sie ze musze przyjsc z tablicami. Czy to prawda, czy mozna jakos obejsc wymiane tablic? ja nie chce ich zmieniac, czy musze?
Noga
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: VW Polo

27 Wrz 2013, 08:14

Tak, musisz..
Jeden przypadek jest tylko, gdy tablice można zostawić - auto było zarejestrowane w tym samym powiecie co będzie nowa rejestracja.
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

28 Wrz 2013, 17:57

znam osobe, ktora kupila samochod mniej wiecej w marcu tego roku. rejestracja top wiec nie w wojewodztwie wymienila dowod rejestracyjny na siebie i dalej jedzila na tych samych tablicach i tak do wrzesnia napewno, jak ta osoba to zrobila? sa widocznie jakies nie legalne kruczki, tylko jakie
Noga
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: VW Polo

29 Wrz 2013, 08:37

Skoro znasz - zapytaj i napisz tutaj ..
Czasami ludzie nie mówią wszystkiego - jeżdżą na umowę k/s czyli na starych tablicach a ściemniają lub innym się wydaje, że przerejestrowali auto..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

01 Paź 2013, 19:43

Tak znam i widzialam ten dowod rejestracyjny ale czy czegos nie nasciemnial tego nie jestem pewna
Noga
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: VW Polo

01 Paź 2013, 20:12

nie ma znaczenia skąd jest samochód, nawet jeśli zostają te same tablice i tak musisz je przynieść aby dostały nowe naklejki,
tak czy siak do WK z ablicami zawsze jeśli kupujemy auto,
jedyny przypadek kiedy nie trzeba przychodzić z tablicami to jeśli chcemy wymienić tylko dowód rejestracyjny w innych wypadkach z tablicami
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Instalacje gazowe III generacji
    Najmniej popularny typ instalacji LPG, będący niejako pośrednim pomiędzy II a IV generacją. Trudno obecnie spotkać nowe takie zestawy, gdyż rynek zdominowały systemy sekwencyjne. W instalacji gazowej III generacji wyeliminowano ...

01 Paź 2013, 21:14

pocieszny napisał(a):nie ma znaczenia skąd jest samochód, nawet jeśli zostają te same tablice i tak musisz je przynieść aby dostały nowe naklejki,
Tu się mylisz.Jezeli zostaja te same TR to naklejka zostaje ta sama a nr.naklejki jest wpisywany do DR a nie jak dotychczas-wklejany...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

02 Paź 2013, 09:54

no popatrz wystarczy przez rok auta nie rjestrować :D
ale jak znam życie i tak z tablicami będe musiał do WK iść :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

02 Paź 2013, 11:43

Jak nie chcesz zmieniać tablic to możesz wozić przy sobie umowę k/s, tylko ubezpieczenie musisz mieć na siebie, aczkolwiek takie kombinowanie najczęściej później stwarza tylko problemy.

Natomiast o czymś takim jak przerejestrowanie auta z innego regionu bez zmiany tablic przyznam, że nie słyszałem.
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

03 Paź 2013, 10:05

Jeżeli samochód jest z innego powiatu ( może być nawet to samo województwo ) to podczas przerejestrowywania trzeba wymienić tablice. Nie ma żadnej mozliwości by to ominąć. Nawet w przypadku wymiany DR np. z powodu braku miejsca na OBT, jak samochód jest nieprzerejestrowany po zakupie, to WK nie wyda nowego DR dopóki się samochodu nie przerejestruje - inny właściciel w DR i tylko on mógłby odebrać taki DR. Ktos za niego odebrać nie może. Chyba, że ma wtyki w WK. To samo dotyczy zniszczonych lub zgubionych tablic - jak auto jest nie przerejestrowane po zakupie, to WK nie wyda nowych tablic, ponieważ w DR jest inny właściciel niż ten, co przychodzi wymieniać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000