Tani diesel

29 Paź 2006, 15:40

Witam wszytkich!
Chciałbym sie poradzić jaki model samochodu warto by było zakupić. Moje kryterja sa raczej skromne, ale jednak jakies są.
Interesuje mnie samochod do 10tys zl z silnikiem disla. Wyposazenie-niewazne poza jednym - wspomaganiem, ktore bylo by mile widziane.
Silnik nie musi byc dynamiczny, lecz przedewszytkim wmiare niezawodny i ekonomiczny. Jezeli chodzi o segment w ktorym szukam- obojetny ale wskazane auta male do poruszania sie w miescie.
Czy moglibyscie mi cos zaproponować?
Pozdrawaim i dziekuje! :)
Zulus
Nowicjusz
 
Posty: 35

29 Paź 2006, 15:44

golf 3 1.9 TDI-żwawy i oszczędny tani w eksploatacji.
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

29 Paź 2006, 19:30

Ja bym nie polecal Golfa co z tego ze jest tani w eksploatacji jak sie czesto psuja to juz historia z psuciem sie vw golfa. Zreszta jak VIP :P poleca to moze nie jest taki zly jak mowia :wink:
Nowe Porsche Carrera 911. Szybko zabija owady...
Wiesiek Grzybiaż
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 80
Miejscowość: Rzeszów

29 Paź 2006, 20:24

Popieram kolegę grzestv - oszczędny, podzespoły do niego tanie i łatwo dostępne, po za tym nie należą do awaryjnych.
Pozdro.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

29 Paź 2006, 23:11

To ja się wyłamię i polecę coś innego, miałem to auto jakiś rok czasu. Jest to Nissan Sunny 2.0dLX typowy japończyk auto paliło około 6L/100km po mieście w trasie nawet poniżej 5. Silnik całkiem dynamiczny chociaż bez turbiny. Bez problemu zapałał nawet w największe mrozy a nie był garażowany. Generalnie byłem z niego bardzo zadowolony. Za cenę którą podałeś można kupić takie auto tylko trzeba poszukać trochę dobrego egzemplarza żeby nie był wyeksploatowany te modele maja ponad 10lat. Z częściami do niego nie miałem problemu jak coś potrzebowałem.
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

29 Paź 2006, 23:50

hehe co do golfa to ja mam obecnie golfa IV a raczej mamy :)
nienazekam...za 100tys sie zobaczy
A co myslicie o polo SDI?
Zulus
Nowicjusz
 
Posty: 35
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai i20 1,0 T-GDi MT o mocy 100 KM
    Hyundai i20 posiada silnik benzynowy generujący równe 100 KM o pojemności jednego litra i tym samym umożliwia on sprint do "setki" w czasie 10,7 sekundy. Napęd przekazywany jest za pomocą manualnej skrzyni biegów ...

30 Paź 2006, 09:36

Jak najbardziej się zgadzam z ArtKiem, tylko jeżeli byś się zdecydował na to autko to naprwadę musisz nieźle poszukać bo egzemplarze, które są w dobrym stanie są niestety rzadkością :)
Michał
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 483
Zdjęcia: 7
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

31 Paź 2006, 09:53

A jaki samochodzik byscie polecili ale z takich mniejszych ganbarytowo? Cos czym latwo mozna znalesc miejsce na parkingu :)
pozdrawiam!
Zulus
Nowicjusz
 
Posty: 35

31 Paź 2006, 20:12

Zulus napisał(a):A jaki samochodzik byscie polecili ale z takich mniejszych ganbarytowo? Cos czym latwo mozna znalesc miejsce na parkingu :)
pozdrawiam!

Coś mniejszego hm... To może Micra, Yaris, albo coś naprawdę małego Smart 8) Do 10tyś. to chyba uda się kupić tylko Micrę...
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016