Tani i Trwały..proszę o pomoc

10 Gru 2009, 17:09

Witam.Mam taki dylemat bo o samochodach wiem dość mało ,słabo się znam ,ale chciałbym
kupić sobie własne 4 kółka.Więc tak ,w moim przypadku tzn człowieka o nie zbyt bogatym portfelu głównym i najważniejszym priorytetem samochodu jest jego ekonomiczność, chodzi mi głównie o to by kupić samochód tani {jak najtaniej się da} i żeby ten wóz był trwały .Te cechy są jak na razie dla mnie na pierwszym miejscu.Jeżeli chodzi o inne cechy,cóż cena zawsze ma powiązanie z jakością ,więc jestem w stanie w bardzo dużym stopniu zrezygnować z wielu bajerów {oczywiście żeby wóz miał siedzenia i kierownicę :grin: },ale reszta jest dla mnie prawie dosłownie nie ważna,bo i tak z biegiem czasu samemu po trochu można coś skombinować.
Cena wozu nie powinna być większa niż 1500zł.Zastanawiałem się nad tradycyjnym maluchem,lecz z tego co się dowiedziałem to samochód dla majsterkowiczów, nie muszę mieć auta z bajerami ważne jest ,żebym mógł wejść przejechać się z miejsca A do miejsca B i żebym nie musiał marnować dnia na długi naprawy w garażu.Tak więc bardzo stawiam na trwałość no i niestety na cenę.Oczywiście zdaje sobie sprawę ,że samochód za tysiąc będzie się psuł bardziej niż ten za 30 000 ,ale chodzi o to by pod tymi względami wybrać najlepszy ,nawet kosztem innych cech.Proszę o radę.
Chen
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Wrocław

10 Gru 2009, 17:18

maluch dla majsterkowiczow :roll: zadbany=mało pracy przy nim,ja mam kaszla od kwietnia tego roku i nie narzekam,wprawdzie na starcie troche trzeba bylo dolozyc ale zostalo to zrobione przez zaufanego mechanika i od tego czasu autko jest gitara
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
bo poza maluchem w tej cenie nic innego ciekawego raczej nie znajdziesz
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Gru 2009, 17:53

Witam zgodzę się żę tzw maluszek będzie najlepszym rozwiązaniem sam miałem 2 i miło wspominam wielu się przejechało na mnie bo nie doceniali tego szkraba jak dobrą sztukę kupisz i będziesz dbał to napewno cię nie zawiedzie i będzie napewno tani w utrzymaniu i zakupie a i jak faktycznie tamten gość dbał o niego to można rozważać jego ogłoszenie nie wiem jak kolega barol91 ale moje sztuki były z lat 90 bo jestem już troszkę starszym kierowcą ale to ne ważne to jak wyszykowałem je to z czterema osobami 130 wyciągał a jak sam jeździłem to parę razy zamknąłem licznik i muszę powiedzieć że silniki przeżyły blacharkę i jeden fakt żę ma drugie życie darowane u znajomego to już dawno temu przewiną licznik u mnie a u znajomego też nie ma lekko bo to młody kierowca więc najlepszym wyborem pod względem ceny maluszek jest najlepszy a i żywotności chociaż nie wiem jak sprawują się silniki te póżniejsze
QQQQQQ
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: lubelskie

10 Gru 2009, 18:07

Ja mam elegancika,rocznik 96,90tkm ma nakulane,i zgodze sie z poprzednikiem jesli maluszek bedzie zadbany to spokojnie bedziesz mogl nim zamknac licznik
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Gru 2009, 18:34

no ja bym polecił ci poloneza autko jest proste w budowie oraz naprawie a co naj wazniejsze jest tani w utrzymaniu ,czesci sa bardzo łatwo dostępne a z wymiana wiekszosci napewnopiradzisz sam ! ale są i minusy takie jak dosc spore spalanie ok12 l na 100 km . Ale za to jakie wrazenia z jazdy noi ten zapach starych polskich polonezów . ja mam atu plus od nie dawna i jest ok zwłaszcza wspomaganie kierownicy jest fajne
waldekkiepski11
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: białystok

10 Gru 2009, 18:43

a to [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] stary ale jary
życie jest tylko jedno
dawig
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: bytom
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Kodiaq 4x4 dojechała na metę Rajdu Dakar
    W stawce samochodów, które wyruszyły na trasę tegorocznej, 40. edycji kultowego Rajdu Dakar pojawiła się ŠKODA KODIAQ. SUV pokonał liczącą prawie 10 000 km trasę wiodącą po pustyniach i bezdrożach Ameryki ...
    Sprawność kierowcy - co o niej decyduje?
    Statystyki wypadków bezlitośnie pokazują konsekwencje ludzkich błędów. Budowane z myślą o ochronie kierowców pojazdy, a nawet specjalnie projektowane drogi, które mają wybaczać uczestnikom ruchu ...

10 Gru 2009, 18:47

Za te kwote mozna tez znalezc "zadbana" skode favorit. Ale za te kwote bym nie kombinowal i bral malucha. Jednak 126p zawsze bedzie dobre za te 1500zl. Moja kolezanka kupila malucha z 1995 za 700zl dolozyla drugie tyle i jezdzi juz spokojnie 2 lata bez wiekszych problemow. No ale wiadomo maluch to jednak maluch i jest maly wiec jezeli to nie jest porblemem to brac
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa

10 Gru 2009, 18:54

Maluch taki ekonomiczny? Ile to pali? Pomyślcie też o tym że jazda takim maluchem to wyrok śmierci. Miałem swego czasu wypadek SC przy prędkości 70km/h i samochód poszedł do kasacji. To w maluchu trupy na miejscu.
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

10 Gru 2009, 19:31

Hmn Ciekawe
A powiedzcie co sądzicie o Dużym fiacie{125p} klasyka ,każdy chyba wie o co chodzi.
Gdybym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma autami to chyba wybrał bym dużego fiata ze względu na większą ilość miejsca.Aczkolwiek Maluch podoba mi się też ze względu na swoją małość,bo wydaje mi się przytulne :wink: ,ale bądź co bądź szczegulnie tym z tyłu raczej nie jest za wygodnie.Co sądzicie?
Chen
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Wrocław

10 Gru 2009, 19:34

No pewnie ze wyrok smierci, ale za taka kwote napewno nie kupi bezpiecznego auta.
Wiekszoc malych samochodow cc, sc, tico itd sa bardzo malo bezpieczne, az dziw mnie bierze ze maja homologacje
foemka
Początkujący
 
Posty: 229
Miejscowość: warszawa

10 Gru 2009, 19:37

Tylko że w tych co piszesz jest z przodu przynajmniej silnik i przy zderzeniu ten silnik trochę chroni. A w maluchu to co chroni? Akumulator i koło zapasowe :lol:
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

10 Gru 2009, 20:26

ja mam malucha i jakos zyje,choc nie powiem ze czasami przydalo by sie cos wieksze
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Gru 2009, 20:48

Favorit lub polonez w gazie!! Ludzie co wy z tym maluchem, przecież to w minute się rozpędza do setki, polonezem albo favoritem przynajmniej się jedzie to 90 km/h w miarę spokojnie i nie trzeba się wstydzić, że tir wyprzedza nas :mrgreen:
Nie mam na celu obrażania właścicieli malucha ale w porównaniu z tymi dwoma autami to jak niebo a ziemia.
koczas
Aktywny
 
Posty: 355
Miejscowość: centrum Polski

10 Gru 2009, 20:55

Co Wy mu tu jakieś złomy przedstawiacie?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Wg mnie to idealne autko dla Ciebie. Spalanie jak w maluchu a o niebo od niego lepszy. Przynajmniej silnik nie pierdzi i ABS jest co wg. mnie jest podstawą w samochodzie.
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

10 Gru 2009, 21:00

Taaa 1900zl plus opłaty,wsumie jakies ponad 3000zl spokojnie wyjdzie a kolega szuka do 1500zl
a Opel Corsa albo Ford Fiesta hmm
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] stary ale jary
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez Barol, 10 Gru 2009, 21:06, edytowano w sumie 1 raz
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012