Tarcze z tyłu w Fiacie Cinquecento

03 Lut 2010, 19:20

Witam

Czy istnieje możliwość zamontowania hamulców tarczowych z tyłu ?? Jeżeli tak to co było by potrzebne.

Pozdrawiam
Ralpf
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Kuźnia

03 Lut 2010, 20:34

tarcze kotwiczne (trzeba wyciąć laserem z blachy moim zdaniem min4mm), zaciski, śruby :mrgreen:
ogólnie troche zabawy jest ale da się
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Lut 2010, 20:43

pocieszny napisał(a):tarcze kotwiczne (trzeba wyciąć laserem z blachy moim zdaniem min4mm), zaciski, śruby :mrgreen:
ogólnie troche zabawy jest ale da się


Zgadza się....... ale........ pytanie do autora postu : w jakim celu , po co , dlaczego. Jakie efekty ma to przynieść ? lepsze hamowanie?.........No gadaj chłopie co chcesz przez ten zabieg uzyskać ........
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4680
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

03 Lut 2010, 20:47

nie wnikaj :mrgreen: będzie fajnie za chwile będą posty CC zarzuca dupcią czemu?? :mrgreen:
miałem w malczanie zmienione z przodu (efektywność oryginałów po wzmocnieniu silnika była powiedzmy dyskusyjna) :mrgreen: ale zmiana z tyłu to tak trochę przerost formy nad treścią, no chyba że zaczyna się ścigać i chce mieć ustawiane hamulce :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

03 Lut 2010, 20:52

Chciałem żeby Czinkol lepiej hamował. Jeżdże głównie po mieście co chwile "ostre" hamowanie i musze mieć coś skutecznego.
Ralpf
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Kuźnia

03 Lut 2010, 20:54

wyremontuj oryginalny układ :wink: na prawde da to o wiele lepsze efekty, możesz też zastosować lepsze tarcze/klocki

dołożenie tarcz z tyłu nie wiele da ponieważ dołożysz też korektor który znacznie osłabi ich skuteczność a to po to żebyś nie kończył hamowania tyłem :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Japan Taxi - aplikacja taksówkowa na telefony i tablety
    Toyota szuka sposobów na umocnienie swojej pozycji w nowych, przyszłościowych branżach, dlatego angażuje się w nowoczesne usługi transportowe, oparte na technologii łączenia samochodów w chmurze. W tym miesiącu ...

04 Lut 2010, 12:04

Cienki ma wystarczająco skuteczne hamulce jak na swoje osiągi... Żebyś miał dłubnięty silnik to jeszcze można by pomyśleć ale jak znam życie to masz 700...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

04 Lut 2010, 13:55

Mozna zainteresowac się hamulcami od wersji sportowych, ale trzeba sie popytac, czy pasują. Powinny pasować. Generalnie radzę montować części dostępne seryjnie, bo mniej grzebania później jest.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

04 Lut 2010, 14:14

poza tym dobre opony to podstawa. Możesz założyć szersze, na pewno będzie lepiej hamował.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

25 Paź 2011, 15:39

Zgodze się z resztą zamontowanie w cieniasie tarcz z tyłu jest bezsensu...wyremontuj cały układ hamulcowy a jak to nic nie da może masz serwo do wymiany.
kordyll94
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: Siedlce
Auto: Fiat Seicento 0.9

29 Paź 2011, 22:43

Daj znać jaki rezultat z tego powstał bo jest to ciekawy pomysł, chociaż tak jak koledzy proponowałbym sprawdzić klocki, opony i cały układ hamulcowy.
qatrrrro
Początkujący
 
Posty: 76
Miejscowość: Warsaw