Termin wypowiedzenia umowy OC

07 Sie 2010, 08:03

Mam pewien dylemat. Otóż kupiłem samochód 27 lipca 2010. Sprzedawca, od którego go kupiłem zakupił go z kolei 23 lipca 2010 i nigdzie tego nie zgłaszał, gdyż ja szybko zdecydowałem się na kupno. W związku z tym mam problem: od kiedy liczyć te 30 dni? Z góry dzięki za pomoc. W Wydziale Komunikacji już byłem.
kminek4
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Miasto

07 Sie 2010, 08:38

kminek4 napisał(a):Otóż kupiłem samochód 27 lipca 2010.

Od daty wpisanej na umowie kupna-sprzedazy... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

07 Sie 2010, 13:42

Dzięki. Akurat w moim przypadku jest to faktura VAT.
kminek4
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Miasto

07 Sie 2010, 14:22

nie ma znaczenia czy to faktura VAT rachunek uproszczony czy umowa kupna sprzedaży,
30 dni od daty widniejącej na fakturze/rachunku/umowie, przy czym wypowiedzenie musi być złożone najpóźniej w ostatnim dniu w godzinach urzędowania danej firmy (czyli o 18 juz jest za późno)
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

08 Sie 2010, 13:49

Pocieszny - po raz kolejny upominam cię, żebyć nie wprowadzał w błąd forumowiczów - jak czegoś nie wiesz lub nie jesteś pewny, to nie pisz wogóle. Takie głupoty wprowadzająće w błąd forumowiczów pisałeś już kilka razy i za to cię upominałem.
Żeby wypowiedzieć umowę OC należy zrobić to najpóźniej na jeden dzień przed końcem polisy. W dniu, w którym polisa się kończy jest już za późno i ubezpieczyciel przedłuża umowę z automatu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Sie 2010, 16:22

Tu nie ma problemu. Polisa jest do lutego.
kminek4
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Miasto

08 Sie 2010, 22:30

MotoAlbercik, po raz kolejny brednie piszesz :mrgreen:
po kupnie masz 30 dni na zmiane danych w polisie i ewentualną zmianę ubezpieczyciela dopłatę bądź zwrot różnicy składki

wypowiedzenie polisy którą już posiadasz następuje w przedostatni dzień jej obowiązywania
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

09 Sie 2010, 17:06

Pocieszny - jeżeli masz żółte papiery, to prześlij mi je na maila w dniu, w którym zalogujesz się ponownie na forum. Jeżeli nie masz ich, to dostajesz oficjalne ostrzeżenie. A dlaczego?
4 posty wyżej piszesz "...wypowiedzenie musi być złożone najpóźniej w ostatnim dniu w godzinach urzędowania danej firmy (czyli o 18 juz jest za późno)". A teraz z kolei piszesz, że JA brednie piszę i że wypowiedzenie polisy następuje w przedostatni dzień jej obowiązywania....
A ja 3 posty wyżej napisałem, że umowę OC należy wypowiedzieć najpóźniej na jeden dzień przed jej końcem.
Więc napiszę ci raz jeszcze i sobie to zapamiętaj - wypowiedzenie umowy OC musi być zrobione najpóźniej na jeden dzień przed jej końcem. I nie liczy się data wysłania wypowiedzenia do ubezpieczyciela, tylko data wpłynięcia tego wypowiedzenia do ubezpieczyciela. Czyli jeżeli chcesz wypowiedzieć umowę OC w przedostatnim dniu jej obowiązywania, to trzeba to zrobić osobiście u ubezpieczyciela lub faksem. Jeżeli chodzi o kupno samochodu używanego, to jeżeli nie chcesz zostać u tego ubezpieczyciela u którego ubezpieczony samochód miał poprzedni właściciel, to musisz zrobić to PRZED upływem 30 dni od daty zakupu. Czyli najpóźniej w 29 dniu od daty zakupu. Umowa oczywiście przestaje obowiązywać z upływem 30 dni od daty zakupu. Czyli jeżeli umowę wypowiesz w 14 dniu od daty zakupu, to przestaje ona obowiązywać i tak dopiero po 30 dniu.
Więcej o ubezpieczeniach możesz poczytać sobie w ustawie z 22 maja 2003 o o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

I druga sprawa - JAK TY SIĘ ODNOSISZ DO MODERATORA???? :evil:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000