Tico - celowe odłączenie

14 Wrz 2012, 18:47

Witam
Sprawa jest dosyć nietypowa i pewnie dla wielu z Was śmieszna. Kupiłem na pół z bratem samochód - wiem że to był błąd ale oboje jesteśmy w młodym wieku. Nikt z nas nie ma prawka - brat jest w trakcie robienia 4podejście i dalej nie ma. Natomiast wraz z kolegami bez mojej zgody jeżdżą sobie po całym mieście. Dosyć długo to już trwa i nie mam już siły. Wielokrotnie zgłaszałem na policje że prawdopodobnie są pod wpływem i prowadzą natomiast nigdy ich nie złapali - mimo że zawsze zgłaszałem którą ulicą będą wracali. Kończą mi się pomysły i siły bo zbyt wiele mnie to kosztuje. Czy mogę celowo odłączyć coś w samochodzie np. pod maską odłączyć kable czy coś podobnego aby samochód nie mógł ruszyć?
Tylko tak aby jak brat ukończył to prawko dało się to podłączyć i grało jak wcześniej.
Czekam na wasze propozycje bo nie mam sił. Auto jest zarejestrowane niestety na brata i tu kolejny błąd zrobiłem - ale nigdy bym nie przepuszczał że zacznie kolegów do samochodu sprowadzać. Jeśli ktoś będzie miał pomysły co odłączyć proszę o dokładne prezydowanie jak to wygląda bo niezbyt znam się na samochodach. Akumulator odpada bo niestety to jedyna rzecz którą brat potrafi wyciągnąć i włożyć więc się zorientuje
Ostatnio edytowany przez ArteK 14 Wrz 2012, 22:09, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Poprawiony temat
mati113
Początkujący
 
Posty: 123
Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

14 Wrz 2012, 18:50

Zrobiłem błąd w temacie bo oczywiście miało brzmieć "Celowe odłączenie" za co przepraszam.
mati113
Początkujący
 
Posty: 123
Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

14 Wrz 2012, 20:09

kabel od świecy,przy silniku lub z aparatu lub weź wyjmij kabel z aparatu do cewki lub bezpiecznik pod którym jest rozrusznik
Jako że jestem mechanikiem oferuje możliwość ogladniecia samochodu do kupna oraz np.zrobienia dodatkowych zdjęć
zwykle dla osób z forum biorę tylko za paliwo i jakieś do około 100-150zł za pomoc
seba145
Zaawansowany
 
Posty: 981
Miejscowość: bydgoszcz
Prawo jazdy: 27 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Peugeot 307sw 2.0Hdi 90km2002r
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wybrać akumulator dla samochodu?
    Nic nie trwa wiecznie, zwłaszcza żywot akumulatora samochodowego. Jego zużywanie się w wyniku eksploatacji to naturalny proces. Przychodzi moment, kiedy trzeba dokonać wyboru i wymienić bezużyteczny akumulator na nowy. Na ...
    Hybrydy na tory (i OS-y)!
    Samochody hybrydowe kojarzą się głównie z oszczędnością i ekologią. Ale ich dominacja w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu Le Mans doskonale pokazuje, że spalinowo-elektryczny napęd to nie tylko niższe zużycie paliwa, ...