Tico wyładowuje się

12 Lip 2014, 15:44

Kupiłem Tico 98r z nieco uszkodzonym rozrusznikiem - ciężko kręcił, czasem zamiast kręcenia słychać było głośny nieprzyjemny dźwięk, coś jak trzeszczenie starych drzwi czy coś, pewnie wiadomo o co chodzi. Ale odpalał najpóźniej za 3 razem. Aż do środy - godzinę słuchałem radia (bez włączonego silnika) i nie ruszył. Każda kolejna próba odpalenia jeszcze bardziej dobijała aku. Pchnąłem, działał. Nastepnego dnia rano ruszył, wieczorem już nie. Znowu pchnięty. Ładowany prostownikiem 24 godziny - kręcił dobrze (jak na uszkodzony rozrusznik), odpaliłem 2 razy ale nie jechałem. Po 3 godzinach wsiadam, 3 próby odpalenia (uszkodzony rozrusznik) i już wyładowany. Pchnąłem, pojechałem 20km, odpalił tylko raz po zatrzymaniu. Pchnąłem, zaparkowałem, nie odpalał. Z nerwów kręciłem nim kilkanaście razy. Po godzinie stania zapalił od pierwszego... Teraz nie rusza i nie chce mi się już pchać. Myślę, czy to akumulator, czy jakieś zwarcia, czy nie mam pojęcia. Jak słuchałem tego radia godzinę to przy głośniejszej muzyce przygasały klawisze na radiu. W czasie jazdy jak mocniej walnęło "basem" to wyłączało się radio. Co to może być? I czy jest na to jakiś tymczasowy darmowy sposób poza pchaniem?

Dodam, że cała elektryka daje radę poza rozrusznikiem.
keniger
Początkujący
 
Posty: 55
Auto: Nie mam

12 Lip 2014, 17:36

Należy pomierzyć napięcie ładowania z wyłączonymi wszystkimi odbiornikami, a następnie z włączonymi światłami mijania.
Następnie należy zmierzyć jaki jest pobierany prąd z aku przy wyłączonym silniku i wyłączonych wszystkich odbiornikach, łącznie z oświetleniem wnętrza.
Następnie należałoby naładować aku do pełna, odczekać dwie godziny ( po odłączeniu prostownika ) i zmierzyć napięcie akumulatora oraz gęstośc elektrolitu. Pomiar powtórzyć po całej nocy stania.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Lip 2014, 18:28

keniger napisał(a):Kupiłem Tico 98r z nieco uszkodzonym rozrusznikiem - ciężko kręcił, czasem zamiast kręcenia słychać było głośny nieprzyjemny dźwięk, coś jak trzeszczenie starych drzwi czy coś
Myślę ze właśnie od naprawy rozrusznika musisz zacząć a dopiero pózniej będziesz wiedział co dalej....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

12 Lip 2014, 19:53

keniger napisał(a):czasem zamiast kręcenia słychać było głośny nieprzyjemny dźwięk, coś jak trzeszczenie starych drzwi czy coś, pewnie wiadomo o co chodzi.
Tak dalej a będzie planowa naprawa rozrusznika i w gratisie wieniec na kole zamachowym do wymiany . :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Z linii montażowej zjechał milionowy Tiguan w Wolfsburgu
    W ubiegłym tygodniu z linii montażowej zjechał milionowy Tiguan wyprodukowany w zakładach w Wolfsburgu. Był to biały Tiguan z pakietem R-Line i silnikiem 1.4 TSI o mocy 118 kW (160 KM). Tiguan jest najpopularniejszym SUVem ...
    BMW Night Vision - dynamiczne oświetlenie punktowe
    BMW Night Vision, system wspomagania kierowcy z programu BMW ConnectedDrive znacząco przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wypadku w czasie jazdy po zmroku. Dzięki dynamicznemu oświetleniu punktowemu (BMW Dynamic Light Spot), ...