Toyota automatyczna skrzynia

Toyota automatyczna skrzynia

13 Cze 2009, 22:15

W mojej Corolce coś sie zwaliło i skrzynia zaczeła walić . Po załączeniu D lub R strasznie mocno wali i mało nie wyrwie silnika .W warsztacie odczzytali mi błąd P2716 ,że to jakiś CSSV albo w tym sensie . Wymieili go ale dalej to samo a oni rozkładają ręce . Czy ktoś ma podobny problem ?
Tayot
Nowicjusz

Miejscowość: mazowieckie

13 Cze 2009, 22:26

Automat to paskudnie skomplikowana sprawa - dlatego jestem ich przeciwnikiem. Z opisu wygląda to trochę jakby było coś z przkładniami planetarnymi - na którymś przełożeniu pewnie jakieś sprzęgiełko przerywa albo coś w tym stylu. Zmień mechanika, a najlepiej skrzynię.
O żesz ty kur..., w chu.. jeb.. twoja mać!!! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął.
wolfenstein
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001

13 Cze 2009, 22:31

wolfenstein napisał(a):Automat to paskudnie skomplikowana sprawa - dlatego jestem ich przeciwnikiem. Z opisu wygląda to trochę jakby było coś z przkładniami planetarnymi - na którymś przełożeniu pewnie jakieś sprzęgiełko przerywa albo coś w tym stylu. Zmień mechanika, a najlepiej skrzynię.

zmiana mechanika ? tak! ale na ktorego . zmiana skrzyni ? nie ! bo kosztuje majatek
Tayot
Nowicjusz

13 Cze 2009, 23:09

Tzn. miałem na myśli zmiana na manuala, bo tedy miałbyś spokój, i kto wie czy by to w rezultacie nie wyszło taniej. No ale oczywiście to tylko moja prywatna opinia. U mnie w audi był automat, no i jak sypnęła się przekładnia główna, to przy okazji zamontowali manual. Rozumiem, że to kosztuje, ale gdyby naprawa tej skrzyni miała koszty zbliżone do wymiany na manualną - nie ma co się zastanawiać wywal to dziadostwo.
O żesz ty kur..., w chu.. jeb.. twoja mać!!! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął.
wolfenstein
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy od: 01 01 2001

14 Cze 2009, 00:44

wolfenstein napisał(a):Tzn. miałem na myśli zmiana na manuala, bo tedy miałbyś spokój, i kto wie czy by to w rezultacie nie wyszło taniej. No ale oczywiście to tylko moja prywatna opinia. U mnie w audi był automat, no i jak sypnęła się przekładnia główna, to przy okazji zamontowali manual. Rozumiem, że to kosztuje, ale gdyby naprawa tej skrzyni miała koszty zbliżone do wymiany na manualną - nie ma co się zastanawiać wywal to dziadostwo.

Może masz rację a może nie . Z tego co wiem to zmiana skrzyni wiąże się z dokupieniem skrzyni ,lewarka, cięgieł , tunelu, być może innych półosi, pedałow ,koła zamachowego ,kompletu sprzeęgła ,itd. Najprawdopodonie innego komputera bo inna skrzynia . I innych jeszcze elementów .Jakby to wszystko policzyć to już jest niemała kasa. teraz jeszce koszt przekładki .Zastanawiam sie ,bo to nie jest Polonez i nikt nie wie jakie będą tego konsekwencje .,dlatego pytam czy ktoś miał już taki problem i co zrobił i u kogo .

[ Dodano: Nie Sie 02, 2009 23:38 ]
skończyła się moja gehenna z Tojotką. Po długich poszukiwaniach trafiłem do firmy pod warszwą w Jankach ( mają swoją stronę www ) .i co sie okazało ? trzy dni robocze i autko jak nowe . cena też do przyjęcia gdybym wcześniej nie nakombinował u innych opowiadaczy byłoby już zupełnie rozsądnie . ale w końcu mogę jechać nad morze bez katastroficznych mysli powrotu na lawecie . nie chcę tu nikogo reklamować ale kntakt z nimi jest dość łatwo dostępny .dzieki wszystkim bo jadę na wakacje -ale mi sie pogoda trafiła jak nie urok to sraka .
Tayot
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...
    Jak dbać o klimatyzację w samochodzie? Jak dbać o klimatyzację w samochodzie?
    Zadbana klimatyzacja odwdzięczy nam się dobrym chłodzeniem wnętrza samochodu i nie będzie przyczyną chorób dróg oddechowych. Co należy zrobić, aby uniknąć niespodzianek w upalne dni wyjaśniamy poniżej. Przegląd ...

•  
    • Warto przeczytać
    • XX Miedzynarodowy Zlot Fanow Volkswagena
      Summer Cars Party 2010
      Summer Cars Party 2009
      syrena 102